Erdogan podbija poparcie i korzysta z popularności

foto: twitter.com/CharlesBAnthony
foto: twitter.com/CharlesBAnthony

Zdaniem dziennika „Hurriyet” oddziały sił specjalnych biorące udział w puczu planowały zamordowanie Recepa Tayyipa Erdogana. Spora część obserwatorów jest przekonana, że to propagandowa blaga, która ma zniechęcić Turków do wspierania junty i wzmocnić sympatię dla samego prezydenta.

W relacji przedstawionej przez „Hurriyet” wojskowi z sił specjalnych mieli udać się do miejscowości Marmaris, gdzie Erdogan spędzał wakacje, a następnie zgładzić go. Prezydenta uratować miało ostrzeżenie wiernego generała Umita Dundara. W Marmaris pojawiły się myśliwce, które jednak nie oddały ani jednego strzału do prezydenckiego samolotu, ostrzelano jedynie pusty już hotel. Ofiarą wojskowych miał być także premier Turcji, Binali Yildirim, ale udało mu się uciec.

Przez wzgląd na wiele wątpliwości, m.in. niezrozumiałe i nieskuteczne działania armii, sporo osób wyraża poważne wątpliwości, czy informacje o rzekomym planowanym morderstwie Erdogana są prawdziwe. Pojawiają się uzasadnione podejrzenia, ze jest to jedynie próba zyskania sympatii dla samego Erdogana przy jednoczesnym zniechęcaniu społeczeństwa do wojskowych biorących udział w puczu.

Tymczasem Erdogan korzysta z popularności, która wzrosła w wyniku nieudanego zamachu stanu i proponuje zmianę prawa. Zdaniem prezydenta należy wprowadzić karę śmierci, ponieważ życzy sobie tego lud. – Nie możemy zignorować takiej prośby – mówił do tłumów zgromadzonych w Ankarze. W 2004 roku w Turcji zniesiono karę śmierci – był to warunek, który pozwolił na dalsze negocjacje odnośnie przyłączenie się Turków do UE.

MGOT/onet.pl, tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.