Włochy deportują osoby podejrzewane o terroryzm

Włoski rząd kontynuuje wydalanie z kraju zwolenników islamu. Osoby podejrzewane o związek z międzynarodowym terroryzmem są cały czas deportowane. O sprawie poinformował minister spraw wewnętrznych Włoch Angelino Alfano.

foto: Pixabay
foto: Pixabay

„Dziś rano z kraju został wydalony człowiek, który wraz z innymi osobami w 2015 roku został uznany przez Sąd Apelacyjny w Bari winnym udziału w międzynarodowym terroryzmie. 2 sierpnia tego roku został on zwolniony z aresztu na mocy decyzji Sądu Kasacyjnego, który uchylił poprzedni wyrok” – powiedział wczoraj szef włoskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Zdaniem polityka, chodzi o 35-letniego Tunezyjczyka, który usłyszał zarzut międzynarodowego terroryzmu. Oskarżony w tej sprawie jest także 49-letni imam z miasta Andria, który 13 sierpnia został deportowanych z Włoch. Sąd Kasacyjny, który zajmował się tą sprawą, wysłał ją do ponownego rozpoznania, aby wyjaśnić motywy i terminy kary. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Włoch nie poczekało jednak na nowe postanowienie sądu i podjęło decyzję o wydaleniu obu muzułmanów z kraju.

Od początku 2015 roki z Włoch deportowano już 110 osób, a tylko w tym roku – 44. Większość z tych osób była podejrzewana o udział w działalności terrorystycznej. Wśród imamów było dziewięciu imamów.

Mas/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.