Włosi maszerują przeciwko homoterrorowi

Niedaleko Koloseum, na starożytnym Circus Maximus około 2 milionów (sic!) obywateli Włoch protestowało przeciwko legalizacji związków partnerskich. W demonstracji uczestniczyły chrześcijańskie organizacje, a cały pochód powstał z okazji „Family Day”.

Zdecydowana większość Włochów nie chce legalizacji tego typu związków. W związku z tym zorganizowano tak dużą demonstrację, w której uczestniczyli także przedstawiciele włoskich diecezji. Na transparentach brzmiały hasła: „Zło pozostaje złem, nawet jeśli ma być prawem” i „Nie dla >>małżeństw<< homoseksualnych”. Uczestnicy sprzeciwiali się adopcji dzieci przez związki homoseksualne.

W senacie trwa debata nad projektem „Cirinna”. Filippo Savarese, rzecznik i jeden z inicjatorów protestu, podkreślił, że manifestacja nie zamykała się na ludzi, bez względu na ich przekonania czy wyznanie. Kilka dni temu kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący Episkopatu Włoch, w bardzo gorących słowach przemawiał i apelował do rodaków by nie dali sobie wydrzeć tej podstawowej jednostki narodu, czyli rodziny.

– Prawdziwe dobro dzieci musi mieć zawsze pierwszeństwo, bo dzieci są słabe i bezbronne. Nigdy nie są czyimś prawem, bo nie są czymś, co się produkuje. To one mają prawo: do pierwszeństwa i poszanowania, bezpieczeństwa i stabilności. Potrzebują kompletnego mikrokosmosu, wraz z jego podstawowymi elementami. Jak powiedział papież Franciszek, dzieci mają prawo wzrastać w obecności ojca i matki. Rodzina jest rzeczywistością antropologiczną, a nie ideologiczną – powiedział.

Kardynał mówił także o potrzebie dbania o wzrost dzietności w rodzinach, co wymaga wdrożenia odpowiednich programów. Podkreślił także, opierając się o słowa papieża, że tylko naród, który otacza się dziećmi, może liczyć na rozwój.

Podo/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net