6 kwietnia 2024
Wiadomości

Włosi nie chcą ideologii gender

Włosi stanowczo protestują przeciwko wprowadzaniu ideologii gender do szkół. Walka przynosi pierwsze efekty – minister edukacji zadeklarował, iż „teoria gender” nie wejdzie do programu nauczania.

Ponad 300 tys. Włochów demonstrowało na ulicach Rzymu przeciw lewicowej indoktrynacji dzieci oraz legalizacji związków partnerskich. – Chcemy, by rodzina oparta na małżeństwie była respektowana – mówił Massimo Gandolfini, rzecznik prasowy organizacji stającej w obronie dzieci. Protesty wywołała m.in. próba zalegalizowania związków partnerskich połączonych z adopcją dzieci jednego z partnerów. Takie rozwiązanie prawne chce wprowadzić premier Włoch Matteo Renzi. Nad projektem pracuje obecnie parlament.

Niezadowolenie Włochów wzbudziły również starania, by do programu nauczania wprowadzono elementy ideologii gender. Pod wpływem protestów, minister edukacji wycofał się z propozycji. Protestujący chcą, by minister wyraźnie zakazał propagowania wśród uczniów tzw. „alternatywnych wizji rodziny” bez zgody rodziców dziecka. Próbom przeforsowania ideologii gender sprzeciwił się również burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro. W weneckich placówkach oświatowych przywrócił użycie słów „ojciec” i „matka”, w miejsce wprowadzonych uprzednio „rodzica 1” i „rodzica 2”. – Jeśli ktoś chce, by go w domu nazywano „pierwszym czy drugim rodzicem”, to niech to sobie robi, ale ja muszę myśleć o większości, która chce pozostać mamą i tatą – powiedział Brugnaro. Jak widać, ideologia gender jest wyraźnie odrzucana przez Włochów i walka z nią przynosi wyraźne efekty.

Mgot/pch24, christian.org.uk

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net