Planowali atak na Watykan

W piątek rozpoczęła się operacja antyterrorystyczna włoskich służb przeciwko przestępcom powiązanym z Al-Kaidą. W marcu 2010 planowali oni zamach na Watykan. Ataku miał dokonać afgański zamachowiec-samobójca.

Dzięki podsłuchom w siedzibie komórki Al-Kaidy w Cagliari na Sardynii, służby dowiedziały się o planowanym zamachu. Watykański rzecznik prasowy Federico Lombardi powiedział, że jest to jedynie hipoteza odnośnie wydarzeń z 2010 roku. Uważa, że sprawa jest już nieaktualna i nie ma żadnych powodów do obaw. W podobnym tonie wypowiedział się Pietro Parolin, watykański Sekretarz Stanu. Dodał również, iż papież Franciszek zachowuje spokój w związku z sytuacją.

W wyniku akcji, która jest prowadzona od piątku, aresztowano osoby podejrzane o współpracę z Al-Kaidą, handel żywym towarem oraz pomoc w zamachu na targowisko w Pakistanie, gdzie zginęło 100 ofiar. Zatrzymani dysponowali dużymi zasobami broni i pieniędzy. Głównie są to pakistańscy terroryści poszukiwani w ramach akcji włoskiej policji. Akcja antyterrorystyczna odbywa się aż w siedmiu prowincjach i jest pierwszą tego typu operacją we Włoszech.

Jgral/ pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net