2 kwietnia 2024
Wiadomości

Włoska restauracja kontra poprawność polityczna

Pixabay

Właściciel restauracji serwującej tradycyjną włoską kuchnię został oskarżony o rasizm i dyskryminację. Powód? Reklama, w której mężczyzna zaświadcza, że jego personel składa się wyłącznie z Włochów. Stuprocentowo włoska załoga miała pomóc przyciągnąć klientów, okazała się jednak wodą na młyn obrońców politycznej poprawności.

Włoski kucharz we włoskiej restauracji dla wielu klientów jest gwarancją, że dania tam serwowane przyrządza się zgodnie z tradycją tego kraju. Na taki chwyt marketingowy postawił Giorgio Nalina prowadzący knajpkę z tradycyjną włoską kuchnią. Restaurator z miejscowości Mogliano umieścił na drzwiach lokalu informację, że personel składa się w 100 proc. z Włochów. Napis rozsierdził obrońców poprawności politycznej. W sprawę włączyły się władze miasta, nakazując Nalinie usunięcie napisu. – Mogliano nie jest takie. Mogliano jest otwarte, gościnne – tłumaczy się zastępca burmistrza. – Także najlepsze włoskie restauracje znane na całym świecie mają zagraniczny personel. Jaki to ma związek z jakością usługi? – dodaje przedstawiciel stowarzyszenia usługodawców.

Nalina broni się przed atakami i tłumaczy, że napis nie miał nic wspólnego z rasizmem czy dyskryminacją, lecz miał stanowić swoistą gwarancję jakości potraw podawanych w lokalu i podtrzymywania przez restauratora miejscowej tradycji kulinarnej. – Aby osiągnąć włoską jakość, potrzebny jest Włoch – wyjaśnia Nalina. – Do włoskiej kuchni potrzeba specjalnej włoskiej kultury kulinarnej. Osoby z innego kraju nigdy nie będą w stanie zrozumieć, jak powinny wyglądać nasze potrawy. Jestem przywiązany do naszych tradycji i to właśnie jest tego przejaw. Jednocześnie wszystkich tych, którzy poczuli się urażeni przepraszam – mówi restaurator.

wprost.pl, tvn24.pl

 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net