Włoska studentka zaszprycowana sześciokrotną dawką, ale paszportu covidowego nie dostała

Studentka z Toskanii otrzymała sześciokrotną dawkę nadal badanego preparatu na koronawirusa. Nie otrzymała jednak paszportu covidowego, przez co nie może dalej studiować, zaś władze paszportu przyznać nie chcą.

Studentka psychologii klinicznej Virginia Grilli została przez pomyłkę zaszprycowana sześciokrotną dawką wciąż testowanego preparatu na covid-19 koncernu Pfizer w mieście Massa. Choć sprawa miała miejsce dwa miesiące temu, do dnia dzisiejszego studentka nie otrzymała paszportu covidowego. We Włoszech za ponad tydzień – od 6 sierpnia – będzie on obowiązkowy przy wchodzeniu do restauracji, imprezy masowe oraz wielu miejsc publicznych.

Grilli powiedziała, że nikt nie chce wydać jej dokumentu, ponieważ jest wyjątkowym przypadkiem. Ponadto jeśli wkrótce go nie otrzyma, wytoczy sprawę sądową władzom Toskanii oraz ministerstwu zdrowia Włoch.

– Bez tego dokumentu od września nie będę mogła chodzić na uniwersytet – podkreśliła. – Mój układ immunologiczny być może uległ zmianie. Powiedzieli mi, że przekroczenie dawki szczepionki mogło anulować jej działanie, tymczasem ja mam 60 razy więcej przeciwciał niż wynosi normalny poziom po dwóch dawkach – mówiła w rozmowie z „Corriere della Sera”.

A żeby było zabawniej, mimo tego zaapelowała, by jej rówieśnicy zgłosili się na szprycowanie.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.