Wojciech O., Marcin O. i Piotr R. zatrzymani przez policję

Patostreamerzy Wojciech O., Marcin O. i Piotr R. zostali zatrzymani przez policję. Mają usłyszeć zarzuty nawoływania do nienawiści (art. 256 kodeksu karnego) oraz znieważenia na tle narodowościowym (art. 257 kk).

– Zatrzymani w związku z niedopuszczalnymi zachowaniami, jakich dopuścili się podczas wydarzeń w Kaliszu są doprowadzani do Prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty nawoływania do nienawiści (art. 256 kodeksu karnego) i znieważenia na tle narodowościowym (art. 257 kodeksu karnego) – poinformowała na Twitterze policja.

Wcześniej szef MSWiA Mariusz Kamiński zapewnił, że w Polsce „nie ma zgody na antysemityzm i nienawiść na tle narodowościowym, religijnym lub etnicznym”, choć faktycznie nie ma miejsca jedynie w kwestii krytyki Żydów. Kilka dni temu zamordowano w Siedlcach młodego franciszkanina i nie było żadnej reakcji państwowych urzędników, podobnie jak w przypadku wielu już włamań do kościołów. Tymczasem marsz w Kaliszu, na którym spalono kopię statutu kaliskiego, potępił także prezydent III RP Andrzej Duda. – Stanowczo potępiam wszelkie akty antysemityzmu. Barbarzyństwo, którego dopuściła się grupa chuliganów w Kaliszu, stoi w sprzeczności z wartościami, na których oparta jest Rzeczpospolita – napisał Duda.

11 listopada w Kaliszu Wojciech O. i jego środowisko przemaszerowało małą grupą na Główny Rynek. Wznoszono hasła nawołujące do mordowania Żydów. Spalono również kopię statutu kaliskiego.

Wojciech O. i Marcin O. to popularni w polskim Internecie patostreamerzy.

medianarodowe.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net