Wojewoda lubelski usunął zdjęcia komunistów i flagę UE

Wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek, pozbył się komunistycznych zdjęć swoich poprzedników. Usunięto także flagę UE.

 Dla portretów funkcjonariuszy państwa totalitarnego, podlegającego władzy sowieckiej, nie ma miejsca w III RP. Lubelski Urząd Wojewódzki nie jest i nie będzie muzeum historii PRL. Podejmując decyzję o zdjęciu portretów, naprawiłem błąd z przeszłości – powiedział „Kurierowi Lubelskiemu” wojewoda Czarnek.

Jego zdaniem, powieszenie zdjęć komunistów w 2010 roku było skandalem. – Myślałem, że wybieranie czerwonych już się zakończyło w Polsce, ale jak widać, proces trwa – powiedział wojewoda.

Z gabinetu zniknęła także flaga Unii Europejskiej. Usunięto ją po tym, jak w UE wszczęto „jakąś dziwną procedurę badania praworządności Polski”. Dodał również, że było to na polecenie „na wniosek byłej koalicji rządzącej”.

Decyzji sprzeciwia się Krzysztof Hetman, były marszałek, a obecnie europoseł. „Oświadczam, że jako poseł do Parlamentu Europejskiego jestem gotów przyjąć usuniętą przez pana wojewodę flagę i przechować ją w należytym szacunku do czasu kiedy wojewoda zdecyduje o jej powrocie do urzędu. Chciałbym również zadeklarować gotowość do przyjęcia innych flag UE, które być może w przyszłości wojewoda zamierza usunąć z instytucji mu podległych” – pisze w swoim oświadczeniu eurokrata.

Emblematów antychrześcijańskiej instytucji próbuje bronić powołując się na pierwotnie chrześcijańskie założenia symbolu. „Potwierdził to sam jej twórca Arsène Heitz, który tworząc projekt inspirował się Apokalipsą Św. Jana, gdzie zawarty jest opis dwunastu gwiazd w wieńcu Najświętszej Maryi Panny” – pisze Krzysztof Hetman.

CWIK/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.