Wojskowi z pułku Azow w Belwederze. Kancelaria Prezydenta: Bohaterscy żołnierze (FOTO)

– W Belwederze Minister @JacekSiewiera spotkał się z bohaterskimi żołnierzami Pułku oraz przybyłymi z Ukrainy żonami i matkami będących obecnie w niewoli obrońców kombinatu metalurgicznego – przekazano na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta na Twitterze. Pułk Azow został utworzony na bazie niesławnego batalionu Azow stworzonego ze środowisk nacjonalistycznych, neonazistowskich i kibicowskich. Część żołnierzy jawnie posługuje się nazistowską symboliką – m.in. 36 Dywizji Grenadierów SS „Dirlewanger” – oraz oddaje cześć zbrodniarzowi.

– Minister Jacek Siewiera bardzo serdecznie powitał bohaterów Ukrainy, podziękował za przybycie i zapewnił o silnym wsparciu Polski i Prezydenta Andrzeja Dudy dla walczącej Ukrainy – czytamy na oficjalnej stronie prezydenta.

Jak podano, wśród gości w pałacu prezydenckim był m.in. Giorgi Kuparaszwili – współtwórca pułku Azow. Ponadto obecni byli: Żona dowódcy pułku Azow Denysa Prokopenki Kateryna Prokopenko oraz dwóch żołnierzy pułku, Artur Lypka i Wladyslaw Zhaiworonok.

– Minister Jacek Siewiera zapewnił, że Prezydent Andrzej Duda podczas pobytu w Nowym Jorku na tegorocznej 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ będzie orędownikiem sprawy ukraińskiej. Minister zadeklarował pomoc na różnych płaszczyznach delegacji ukraińskiej – poinformowano.

Portal kresy.pl przypomina, że pułk Azow powstał „z batalionu ochotniczego utworzonego do 2014 r. przez przedstawicieli środowisk nacjonalistycznych, neonazistowskich i kibicowskich w celu walki z donbaskimi separatystami”. Natomiast obecnie „wchodzi w skład Gwardii Narodowej Ukrainy”.

– Niektórzy członkowie „Azowa” chętnie posługują się symboliką nazistowską – w tym 36 Dywizji Grenadierów SS „Dirlewanger”, która pacyfikowała warszawską Wolę podczas Powstania Warszawskiego. Kilka lat temu, z powodu neonazistowskich powiązań „Azowa” Kongres USA zadecydował, że środki z pomocy finansowej dla Ukrainy nie mogą być wykorzystywane przez tę jednostkę – czytamy na kresy.pl.

W 2017 roku członkowie pułku postawili w jednej ze swoich baz posąg pogańskiego bożka Peruna i wznosili do niego modlitwy. Posąg ustawiono z okazji zwycięstwa księcia Światosława I nad „państwem żydowskim”, czyli Kaganatem Chazarskim.

Członkowie Azowa zapowiadali, że w „sanktuarium Peruna” będzie święcona broń. Podobną świątynię pogańską w tym samym roku stworzono pod Mariupolem.

– Na początku marca 2018 roku wyrosły na bazie Azowa Korpus Narodowy zorganizował we Lwowie antypolski marsz związany z rocznicą śmierci kata Polaków, dowódcy UPA Romana Szuchewycza. Przeszedł on ulicami miasta pod hasłem „Miasto Lwów nie dla polskich panów”. Ponadto, „azowcy” regularnie oddawali hołd zbrodniarzowi, dowódcy UPA Romanowi Szuchewyczowi. Działacze „ruchu azowskiego” prowadzili zarazem różne proukraińskie akcje i działania również w Polsce, w tym wśród studentów – podaje portal kresy.pl.

kontrrewolucja.net / twitter.com / prezydent.pl / kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Wojskowi z pułku Azow w Belwederze. Kancelaria Prezydenta: Bohaterscy żołnierze (FOTO)

  • 21 września 2022 o 13:37
    Bezpośredni odnośnik

    zbrodniarze wojenni, nazistowski, żydowski, banderowski, ukraiński pułk azov u męża żydówki – 0 zdziwień

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net