6 kwietnia 2024
Wiadomości

Wraca temat afery podsłuchowej

Powodem jest powrót skompromitowanych przez nagrania polityków m.in. Bartłomieja Sienkiewicza do władzy oraz pojawienie się informacji o meldunkach szefa CBA dotyczących sprawy – mówi przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS, poseł Mariusz Błaszczak.

– Były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz został prezesem think tanku związanego z PO. Jacek Rostowski został szefem zespołu doradców pani premier Ewy Kopacz. Sikorski jest marszałkiem Sejmu. W sprawie, która została opublikowana przez tygodnik „Wprost”, pojawiły się także nowe okoliczności, które świadczą o tym, że opinia publiczna została wprowadzona w błąd przez służby specjalne, przede wszystkim przez CBA, szefa CBA, w związku z tym domagamy się wyjaśnień. Domagamy się tego, aby na posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się już jutro, wniosek PiS-u o powołanie komisji śledczej był omówiony – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Były szef CBA Mariusz Kamiński dodał, że opinii publicznej należy się rzetelna informacja ze strony premier i prokuratora generalnego, zwłaszcza w świetle nowych informacji.

– Z upublicznionych meldunków CBA wynika, że na miesiąc przed wybuchem afery, CBA dysponowało precyzyjnymi informacjami na temat przebiegu rozmów, które zostały upublicznione miesiąc później w tygodniku „Wprost”; przynajmniej jeżeli chodzi o rozmowę między panem Nowakiem a panem Parafianowiczem. Dodatkowo wiemy, że również do CBA trafiły niezwykle ważne informacje dotyczące możliwości korupcji przy okazji prywatyzacji jednej z największych spółek Skarbu Państwa, czyli spółki Ciech-u. To są rzeczy niesłychanie bulwersujące i wymagają rzetelnej informacji ze strony prokuratury i rządu – powiedział poseł Mariusz Kamiński.

Wniosek o powołanie komisji śledczej ws. afery podsłuchowej, w której nagrano wysoko postawionych urzędników państwowych, PiS złożyło we wrześniu ubiegłego roku. Komisja miałaby wyjaśnić działania służb specjalnych, policji oraz członków rządu PO-PSL w sprawie opisanej przez tygodnik „Wprost”.

Śledztwo w sprawie afery podsłuchowej trwa od lipca 2013 r. Kilkadziesiąt osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych sprawdza Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Pitak/radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net