Wrocław oskarżony o rasizm

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

W sieci pojawił się filmik, ukazujący Wrocław jako miasto agresywnych faszystów i nazistów. Dowodem na ten stan rzeczy ma być m.in. fakt upamiętnienia przez kibiców rotmistrza Witolda Pileckiego.

W zapowiedzi materiału czytamy: „Centrum Postaw Antyrasistowskich ma zaszczyt przedstawić krótki film oficjalnie promujący Europejską Stolicę Kultury 2016 pt. wspaniałe życie we Wrocławiu!”. Odwołuje się on do oficjalnych materiałów Europejskiej Stolicy Kultury. Do zilustrowania tezy o brutalności panującej na ulicach miasta użyto zarówno zdjęć z protestów przeciwko działaczom komunistycznej bezpieki (wśród nich profesor Zygmunt Bauman), jak i z akcji upamiętniających bohaterów walczących z komunizmem i nazizmem. W materiale pojawiają się oczerniające hasła: „polscy faszyści terroryzują wrocławskie społeczeństwo obywatelskie”.

Wśród przebitek mających ukazać skalę faszyzmu użyto m.in. obrazów z trybun piłkarskich, na których upamiętniono rotmistrza Witolda Pileckiego. Twórcy filmiku przedstawiają Wrocław jako miasto o długoletniej tradycji ataków na mniejszości narodowe i imigrantów.

Głos w tej sprawie zabrało biuro Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016. „W porozumieniu z naszym działem prawnym zarówno jako biuro Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016, jak i osoby prywatne podjęliśmy interwencję w celu natychmiastowego zablokowania i usunięcia tego skandalicznego materiału z serwisów Youtube, Facebook i Twitter” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez biuro Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016.

Problem ten komentuje także Barbara Zielińska-Mordarska, dyrektor wydziału komunikacji społecznej urzędu miejskiego Wrocławia. – Poprosiliśmy wszystkie portale internetowe, na których został opublikowany film, o jego natychmiastowe usunięcie. Na filmie pojawia się bezprawnie logotyp Europejskiej Stolicy Kultury, który jest znakiem prawnie chronionym. Film ten przedstawia w bardzo negatywny i tendencyjny sposób Wrocław i jego mieszkańców – mówi dyrektor.

Maj/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.