WSJ: Zachód wiedział o nadchodzącej inwazji Rosji

„Wall Street Journal” opublikował tekst, w którym stwierdza, że zachodni przywódcy wiedzieli o nadchodzącej inwazji Rosji na Ukrainę. Nie wierzyli natomiast w doniesienia służb na ten temat.

Z ustaleń WSJ wynika, że przywódcy zachodnich państw wiedzieli, że Rosja planuje atak na Ukrainę. Jednak w większości nie uwierzyli. Stąd zapewne narracja o „szokującym” ataku czy rzekomym „szaleństwie” Władimira Putina.

Niektóre rządy próbowały jednak jeszcze przed inwazją zapobiec jej. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz 15 lutego spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Ostrzegał go, że w efekcie inwazji na Ukrainę opinia publiczna wezwie do totalnej izolacji Kremla. To z kolei spowoduje poważne zagrożenie dla dotychczasowej współpracy niemiecko-rosyjskiej. Putin odpowiedział jednak, że Zachód jest słaby, skoro polega na opinii publicznej.

Kilka dni później Scholz spotkał się z Zełenskim. Zaproponował mu „pakt bezpieczeństwa”. USA i Rosja miałyby porozumieć się i zagwarantować nienaruszalność terytorium Ukrainy pod warunkiem porzucenia jej planów dołączenia do NATO. Według źródeł WSJ, Zełenski odrzucił propozycję. Jak podkreślił, nawet w razie podpisania takiego paktu, Putin by go nie przestrzegał.

Także prezydent Francji Emmanuel Macron miał podjąć działania mające zapobiec wojnie. Próbował umówić spotkanie prezydenta USA Josepha Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Nigdy jednak do niego nie doszło. 21 lutego Kreml miał przekazać Macronowi, że nie jest zainteresowany rozmowami i że uzna niepodległość Ługańska i Doniecka.

natemat.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “WSJ: Zachód wiedział o nadchodzącej inwazji Rosji

 • 6 kwietnia 2022 o 08:43
  Permalink

  (1) To ciekawe, bo szef niemieckiego wywiadu został zaskoczony rosyjskim atakiem w Kijowie… (2) Widać tak byli przewidujący i tak bardzo próbowali zapobiegać wojnie (a przynajmniej z takim samym skutkiem), jak zwykli ludzie, którzy wychodzą na ulice i malują hasła kredkami. Tylko ci zwykli ludzie innego wpływu, ani możliwości oddziaływania na sytuację nie mają.

  Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2022 o 16:06
  Permalink

  1.”Niektóre rządy próbowały jednak jeszcze przed inwazją zapobiec jej”. Dostęp do tej informacji było przyczyną sprzedaży gruntu przez premiera MM.
  2. Przed wybuchem wojny Putin i Biden rozmawiali i Biden zgodził się „na małą inwazję” – niby są po przeciwnych stronach..
  2. Oba gangi i Sorosowy(Zachód – Biden, Clinton[Ukraina]) i Chabad Lubawicz (oligarchia rosyjska, Trump/Kushner) działają na rzecz NWO. Wojna potrzebna do odwrócenia uwagi, w tym czasie WHO będzie przepychać rząd światowy, a rządy mają przygotować pod to ustawy i zmianę Konstytucji – rząd PIS już wziął się ostro do roboty, w końcu liderzy. Reszta to teatr, ale ofiary prawdziwe. Wojna będzie tak długo trawała, aż „narodowe” legislatury uporają się z temat

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net