Współtwórczyni preparatu na koronawirusa jednego z koncernów zapowiada kolejną „pandemię”. „Może być bardziej zaraźliwa i śmiertelna”

Prof. Uniwersytetu Oksfordzkiego Sarah Gilbert, współtwórczyni promowanego preparatu na koronawirusa koncernu AstraZeneca w BBC powiedziała, że „kolejna pandemia może być bardziej zaraźliwa, bardziej śmiertelna lub spełniać oba te warunki”.

– To nie jest ostatni raz, gdy wirus zagraża naszemu życiu i źródłom naszego utrzymania. Prawda jest taka, że kolejny może być gorszy – zapowiada prof. Gilbert.

– Nie możemy pozwolić na to, byśmy, po przejściu tego wszystkiego, co nas spotkało, stwierdzili, że ogromne straty gospodarcze, które ponieśliśmy oznaczają, że nadal nie mamy środków, by przygotować się przed kolejną pandemią – dodała pracownica globalnego koncernu. Tu należy zaznaczyć, że popełniła manipulację. Straty gospodarcze nie wynikały bowiem z tzw. pandemii, ale lockdownów i bezsensownych, szkodliwych działań rządów poszczególnych państw.

Oczywiście, zaangażowana w inwestycje globalnego koncernu pracownica naukowa ma „rozwiązanie” problemu: Zwiększenie nakładów państw na przeciwdziałanie chorobom, które jeszcze nie powstały. Brzmi ambitnie, ale i absurdalnie.

– Towarzyszące obecnej pandemii szybkie zwiększenie tempa dystrybucji szczepionek i lekarstw na świecie powinno stać się normą i zostać utrzymane również po jej zakończeniu – kontynuowała związana z koncernem AstraZeneca prof. Sarah Gilbert. – Nowo wykryty wariant Omikron koronawirusa ma w białku kolca mutacje znane z tego, że zwiększają zaraźliwość SARS-CoV-2 – przekonywała.

Straszyła również, że nagłaśniany przez media nowy wariant koronawirusa zawiera też inne zmiany, które mogą – ale nie muszą – wskazywać, że przeciwciała tworzone przez preparaty albo nabytą odporność drogą naturalną będą mniej skuteczne. Podobną wizją straszono już wcześniej.

– Dopóki nie będziemy wiedzieli więcej, musimy zachowywać ostrożność i podejmować działania mające zahamować rozprzestrzenianie się nowego wariantu – twierdzi pracownica AstraZeneki.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net