21 czerwca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Wspomnienie św. Jana Bosko

Dzisiaj jest wspomnienie świętego Jana Bosko. Data ta przypada na rocznicę jego śmierci. Ksiądz Bosko jest założycielem m. in. zgromadzenia salezjanów.

Urodził się w 16 sierpnia 1815 roku w wiosce Becchi koło Turynu. Pochodził z biednej rodziny. W wieku 9 lat miał sen, w którym poznał swoje przyszłe powołanie. Miał w nim widzenie Jezusa i Maryi. Mimo marnych wówczas szans ze względów finansowych, postanowił zostać księdzem. Święcenia otrzymał 5 czerwca 1841 roku.

Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 1841 roku uznaje się za początek działalności wśród młodzieży. Założył Oratorium, które ze zwykłej świetlicy przekształciło się w noclegownię, warsztat pracowniczy (święty uczył młodzież kilku zawodów) a także drukarnię. Ponadto podczas całej posługi apostolskiej wokół św. Jana Bosko działy się liczne cuda. Był on wychowawcą najmłodszego świętego Kościoła, czternastoletniego Dominika Savio.

Kapłan zmarł 31 stycznia 1888 roku. Beatyfikowany i kanonizowany został przez Piusa XI. Jest patronem praktykantów, uczniów, studentów, młodzieży, redaktorów, wydawców i Oświęcimia.

CWIK/T. Bosco, „Ksiądz Bosko. Wspaniała historia”

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net