„Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych”. Konfederacja ostro o skandalu z udziałem Jacka Kurskiego (WIDEO)

Politycy Konfederacji odnieśli się do skandalu wywołanego przez prezesa reżimowej telewizji Jacka Kurskiego. Według doniesień portalu „Onet”, Kurski miał otrzymać 14 grudnia pozytywny wynik testu na Covid-19, by już 19 grudnia pojawić się na Eurowizji Junior w Paryżu. – Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych – komentują politycy.

Szpital MSWiA w Warszawie wydał oświadczenie w tej sprawie, z którego wynika, że mimo pozytywnego wyniku testu rtPCR z 14 grudnia, Jacek Kurski kolejnego dnia nie był już chory. Przekonywano, że wynik badania wykazał „późny okres po infekcji COVID-19”, a obraz kliniczny oraz przeprowadzony wywiad pozwolił lekarzom wysunąć wnioski, że Jacek Kurski jest „w okresie ozdrowieńczym”. Tak oto już 15 grudnia prezes TVP uzyskał status ozdrowieńca.

– 600-700 tysięcy Polaków jest zamykanych w domach. A prezes TVP może jechać poza granice Polski. Nie może być takiej sytuacji, że politycy są traktowani lepiej niż inni obywatele. Nasi rządzący pokazują absurd tego, że zamykanie Polaków w domach ma sens. To nie ma sensu. Przypominamy o tym jako Konfederacja od dawna, by pozwolić Polakom normalnie pracować i nie tworzyć dwóch systemów, że jednym wolno więcej, a drugim wolno mniej – powiedział poseł Michał Urbaniak.

Z kolei Jacek Wilk zacytował fragment z „Folwarku Zwierzęcego” Georga Orwella, mówiąc „wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych”.

Tomasza Grabarczyk z kolei podkreślił, że sprawa jest skandaliczna, ponieważ żaden zwykły obywatel nie mógłby sobie pozwolić na takie ignorowanie nakładanych obostrzeń.

– 2 grudnia wróciłem do kraju spoza strefy Schengen. Pod koniec wyjazdu dowiedziałem się, że obowiązuje mnie 14-dniowa kwarantanna z testem po 8 dniach. Jako zwykły obywatel musiałem się do tego dostosować, ponieważ rząd straszył mnie wielkimi karami finansowymi. Jak widać, Jacek Kurski jest ponad obywatelami. Jest nad-obywatelem, któremu wolno więcej – powiedział Grabarczyk.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net