Wtopa amerykańskiego giganta. Google nie przedłużyło swojej domeny krajowej, więc inna osoba kupiła ją za cztery dolary

Argentyński oddział Google nie przedłużył umowy swojej domeny google.com.ar, w efekcie czego inny użytkownik kupił ją za cztery dolary. Korporacja już odzyskała domenę, ale nie ujawniła, w jaki sposób.

– Duże korporacje zazwyczaj automatycznie przedłużają prawa do własności posiadanych przez siebie domen. Wszak to kluczowe, by klienci mieli stały kontakt z usługodawcą. Szczególnie tak często wykorzystywanym, jak chociażby Wyszukiwarka Google – czytamy na spidersweb.pl. Jednak z nieznanego powodu Google Argentyna nie przedłużyło umowy dotyczącej swojej domeny. Google.com.ar stała się domeną wolną, którą zakupił inny człowiek za cztery dolary, czyli około 15 zł.

Oczywiście, pozostałe domeny Google, w tym międzynarodowa google.com nadal działały. Jednak bardzo często aplikacje i przeglądarki są ustawione tak, by komunikować się z tą samą wersją wyszukiwarki, z której domyślnie korzystają internauci. Zapytania wysyłane na google.com.ar wyświetlały komunikat o błędzie.

To przedostatni dzień! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Po czterech godzinach wszystko wróciło do normy i argentyńska wersja Wyszukiwarki Google wróciła do normalnego działania. Nie jest jasne w jaki sposób Google rozwiązał sprawę – przedstawiciele firmy odmówili komentarza lokalnym argentyńskim mediom – zaznacza spidersweb.pl.

Jest bardzo możliwe, że Google Argentyna po prostu odkupiło domenę od nowego właściciela za dużo większą kwotę, niż ten ją zakupił.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.