Noc kryształowa w Polsce – Kuźniar straszy w „Wyborczej”

foto: YouTube (Jerzy Mrożewski), "prof Roman Kuźniar"
foto: YouTube (Jerzy Mrożewski), „prof Roman Kuźniar”

„Czy grozi nam noc kryształowa?” – krzyczy nagłówek tekstu publicystycznego w „Gazecie Wyborczej”. Autor artykułu, Roman Kuźniar (były doradca prezydenta Komorowskiego) porównuje obecny rząd m.in. do NDSAP i do Lenina, a zwolenników PiS do osób, które w 1938 r. z zimną krwią mordowały niemieckich Żydów.

Nocą kryształową nazywa się wydarzenia, do których doszło w Niemczech w 1938 r., kiedy to bojówki SA i SS dokonały masowych ataków na osoby narodowości żydowskiej. Zginęło wówczas ponad 90 osób, a wielu niemieckich Żydów zostało ciężko rannych i wygnanych ze swoich domów. Demolowano również synagogi, kirkuty oraz sklepy należące do żydowskich właścicieli. Celem narodowych socjalistów było wzbudzenie zamieszek i sprowokowanie ludności do agresji, lecz w ostatecznym rozrachunku większości mordów oraz zniszczeń dokonali sami członkowie oddziałów szturmowych NSDAP. Właśnie do tych ludzi – morderców i katów – porównuje były doradca prezydenta zwolenników PiS.

Zdaniem Kuźniara Kaczyński, jako „władza autorytarna”, posługuje się „aparatem przemocy i propagandą”. Politolog porównuje prezesa PiS również do innego zbrodniarza, a mianowicie Lenina. „Dlatego Jarosław Kaczyński, realizując za Leninem >>cała władza w ręce rad<< (czytaj: w ręce PiS), wierzy, że można uniknąć losu bolszewickiego eksperymentu, że tym razem >>się uda<<„. Rząd porównany jest także do Chaveza, Łukaszenki oraz człowieka stosującego przemoc domową („Trochę jak mąż, który bije żonę i dzieci, ale sąsiadom nic do tego”).  Do NSDAP porównane zostało z kolei wojsko i organizacje paramilitarne,  które – zdaniem autora – będą „używane do celów wewnątrzpolitycznych”.

„Wydarzenia z listopada 1938 r. zostały poprzedzone przez systematyczne zohydzanie przez propagandę Trzeciej Rzeszy tych, których naziści uważali za przeszkodę dla realizacji swych planów. Przede wszystkim Żydów, ale także pozostałych nie-Aryjczyków i untermenschów” – pisze Kuźniar. „W obecnej Polsce taki podział, choć nie według etnicznego kryterium, właśnie się dokonuje. Mamy już Aryjczyków, czyli tych, którzy popierają wizję prezesa i obóz rządzący” – czytamy dalej w tekście.  Nie brakuje przy okazji również przekłamań historycznych, jak choćby twierdzenie, że „noc kryształową przeprowadzili zwykli Niemcy przygotowani wcześniej przez nazistowską propagandę i z niewielką tylko pomocą służb Rzeszy” (w rzeczywistości było zgoła odwrotnie – służby NSDAP zorganizowały całą makabryczną akcję i z dość miernym skutkiem usiłowały wciągnąć w nią mieszkańców).

Kuźniar w pewnym momencie sam przyznaje, iż porównanie, którego używa jest „zbyt ostre”, ciągnie je jednak dalej, ostrzegając, iż „instrumentarium już niemal gotowe”. Politolog straszy, że w kręgach władzy „hołubi się element silnie nacjonalistyczny, którego demonstracje siły i >>polskości<< już budzą lęk mieszkańców polskich miast”. Mamy również gotowy scenariusz owej „nocy kryształowej”: „Prezes i jego media będą wskazywać cele, resztą zajmie się Ziobro, jego koledzy oraz najbardziej oddani sprawie polscy >>Aryjczycy<<„.

MGOT

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net