17 maja 2024
Wiadomości

Wybory 15 października. Prezydent ogłosił termin

Potwierdziły się nieoficjalne ustalenia TVN24, że „prezydent Andrzej Duda zwrócił się do PKW o zaopiniowanie daty 15 października jako terminu wyborów parlamentarnych”. Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak przekazał PAP, że opinia PKW do projektu postanowienia prezydenta o zarządzeniu wyborów została przekazana do Kancelarii Prezydenta.

Prezydent musi ogłosić datę wyborów do 14 sierpnia. Według nieoficjalnych ustaleń reporterki TVN24 Agaty Adamek prezydent miał zwrócić się do PKW o zaopiniowanie daty 15 października. Jest to zgodne z przedwyborczą procedurą.

Informacja miała pochodzić ze źródła w Pałacu Prezydenckim. Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot nie komentował sprawy.

Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak przekazał PAP, że opinia PKW w sprawie projektu postanowienia prezydenta trafiła do Kancelarii Prezydenta. Nie przekazano jednak, o jakim terminie mowa była w projekcie. Termin ogłosić może – według przepisów – prezydent.

Po godz. 16 oficjalny profil Kancelarii Prezydenta potwierdził informacje TVN24. Jak napisano, że „wybory zostaną przeprowadzone w niedzielę 15 października 2023 roku”.

Według ustawy zasadniczej, głosowanie należy zorganizować w dniu wolnym od pracy najpóźniej na 30 dni przed końcem 4-ech lat od rozpoczęcia aktualnej kadencji parlamentuda.

Gdy postanowienie prezydenta zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw, wówczas formalnie rozpocznie się kampania wyborcza. Ten „ustawowy fakt” pokazuje, jak rozbuchane i przesiąknięte socjalizmem przepisy obowiązują w Polsce. Od miesięcy już bowiem oligarchie partyjne de facto prowadzą kampanię wyborczą, choć po prostu tego się tak formalnie nie nazywa.

tvn24.pl / kontrrewolucja.net

YT/Onet News

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net