3 marca 2024
Wiadomości

Wyciek z „rosyjskiej trollowni”

Polski serwis traktujący o bezpieczeństwie powołał się na informacje z portalu Sobaka.ru. Tam bowiem opublikowano zwierzenia byłego pracownika dużej firmy medialnej, która zajmowała się tworzeniem rosyjskiej propagandy w sprawie wojny na Ukrainie.

Zwierzający pracował w „jednej z rosyjskich agencji medialnych”, której zadaniem jest „zalewanie internetu przekłamanymi informacjami i prorosyjskimi <<demotywatorami>>”. Jak zauważa portal niebezpiecznik.pl, jest to o tyle interesujące, że ogromne przedsiębiorstwo medialne świadczy wsparcie propagandowe w internecie dotyczące wojny na Ukrainie.

Na portalu czytamy: „Masz przepisywać prawdziwe newsy tak, by ich wydźwięk był prorosyjski i antyukraiński. Ukraińską partyzantkę musisz nazywać faszystowskimi buntownikami. O separatystach nie wolno Ci pisać jak o terrorystach. Musisz wyprodukować 20 newsów dziennie. Przychodzisz do pracy na 9:00, wychodzisz o 17:30. Spóźnisz się minutę – czeka cię kara pieniężna”. Do propagandówki ludzie trafiają z pozornie normalnych ogłoszeń, gdzie poszukuje się „copywriterów” oraz „content managerów”. To, co wyróżnia ogłoszenia do działu propagandy rosyjskiej to fakt, że nie ma podanych sprecyzowanych obowiązków oraz oferowane wynagrodzenie 45 tys. rubli (2 500 zł), co jest dość dużą sumą jak na tamte realia.

Podczas rozmowy o pracę nikt nie pyta o poglądy polityczne. Natomiast w podanych do wypełnienia formularzach zbiera się różne dane, m. in. o miejscu zamieszkania oraz o miejscu pracy rodziców.

Serwis podaje też, że niedawno Wielka Brytania zapowiedziała stworzenie podobnej jednostki internetowych trolli. Mają nazywać się „Facebookowymi Wojownikami”.

Nasza redakcja nie należy do „trollowni” ani rosyjskiej, ani amerykańskiej ani żadnej innej. Jesteśmy po stronie Kościoła i narodu.

CWIK/niebezpiecznik.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net