Wycofają ellaOne?

CitizenGO zebrała ponad 50 tys. podpisów pod petycją dotyczącą wycofania zgody na sprzedaż tzw. pigułek ellaOne o działaniu wczesnoporonnym. Dokument trafił do ministra zdrowia, Konstantego Radziwiłła. Pigułki są obecnie bez przeszkód dostępne dla nastolatek od 15 roku życia.

foto: Kontrrewolucja.net ⓒ
foto: Kontrrewolucja.net ⓒ

Rząd Ewy Kopacz, wprowadzając przepis o możliwości zakupu pigułek wczesnoporonnych bez recepty, bronił się przepisami Unii Europejskiej. Komisja Europejska nie zobowiązywała jednak państw członkowskich do zmian w tej sprawie, lecz jedynie zachęcała do upowszechniania dostępu do medykamentu.

Organizacja CitizenGO zebrała podpisy pod petycją do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła o wycofanie pigułek ze sprzedaży. Została ona przedstawiona na spotkaniu autorów pisma z ministrem. Łącznie zabrano 53 tys. podpisów. – Pod petycją podpisało się ponad 53 tys. osób. Podczas spotkania z ministrem Konstantynem Radziwiłłem i wiceministrem Piotrem Gryzą. Przedstawiłam postulat, który został wpisany do tej petycji. Postulat, żeby nie tylko obłożono posiadanie tych pigułek przez kobiety receptą, ale aby całkowicie wycofano je z polskich aptek – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor CitizenGO Polska.

Minister zdrowia zapowiedział pierwsze kroki, które podejmie w tej sprawie. – Pierwszym krokiem będzie obwarowanie receptą tych pigułek – to oczywiście nas całkowicie nie satysfakcjonuje. Jest to oczywiście dobrym pierwszym krokiem, aby tego typu pigułki nie były już dostępne w przyszłości w aptekach. Jestem dobrej myśli – dodaje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Dyrektor CitizenGO Polska wyraziła nadzieję na to, że minister – w miarę możliwości – szybko i pozytywnie rozpatrzy petycję.

CWIK/Radiomaryja.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.