23 maja 2024
WiadomościWojskowość

IS wycofało się z Aleppo

Niektóre siły bojowników i sprzęt został wycofany w Syrii na północny wschód przez Państwo Islamskie. Według innych źródeł IS przerzuciło siły, by walczyć z Kurdami.

Obszar, z którego wycofali się ekstremiści stanowi kilka wiosek na północnym wschodzie od Aleppo. Nie wszystkie jednak siły zostały stamtąd wycofane. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka IS sądzi, że wojska kalifatu miały dołączyć do walk z siłami kurdyjskimi oraz innymi grupami zbrojnymi, które należą do głównego nurtu opozycji syryjskiej. To wycofanie się zostało nazwane przez jednego z głównych przywódców jako „taktyczne i niecałkowite”. – Są tu nadal, jednak wycofali zagranicznych bojowników i ciężki sprzęt, zmienili swoje pozycje – powiedział.

Mieszkańcy wsi w pobliżu Aleppo mówią, że widzieli całe konwoje islamistów, które opuszczały ich regiony i zmierzały na wschód. Cały obszar w przeciągu kilku dni opustoszał. Ekstremiści uzupełniają swoją armię o nowe siły z przymusowego poboru w Syrii.

Ziemie, które znajdują się na północny wschód od Aleppo, wyznaczają granicę Państwa Islamskiego. IS opanowała już wiele terenów w Syrii i w Iraku tydzień temu. W ostatnich tygodniach wyparły ją jednak oddziały kurdyjskie z miasta Kobane oraz okolicznych miejscowości.

Koalicja międzynarodowa, która została utworzona przeciw Państwu Islamskiego ogłosiła, że Irak rozpocznie lądową ofensywę przeciw IS.

CZYTAJ WIĘCEJ O OFENSYWIE KOALICJI

AMMO/interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net