3 kwietnia 2024
Wiadomości

Horoskopy dla psów – kuriozalne wydatki rządu PO

Horoskopy dla psów i kotów, niezrównoważony bączek, złote mercedesy i podróż na koncert Madonny – to tylko niektóre z celów, na które, jak się okazuje, rząd PO-PSL przeznaczał państwowe i unijne pieniądze. Audyt ujawnił kuriozalne projekty oraz ogromne marnotrawstwo, będące udziałem poprzednich władz.

foto: fb.com/horoskopydlazwierzat
foto: fb.com/horoskopydlazwierzat

Przeznaczenie 467,5 tys. zł na stronę „Horoskopy dla zwierząt” to nie żart, lecz niestety fakt, który potwierdził obecny wiceminister Mateusz Morawiecki. Strona kotdog.eu na podstawie wieku, rasy a nawet imienia psa bądź kota miała generować swoistą wróżbę na temat przyszłości zwierzaka. „KOTDOG – to unikalny algorytm, który w oparciu o kompletną i komplementarną bazę wiedzy, opisującą wszystkie aspekty psiego losu, pozwala, przy zadanych parametrach, uzyskać precyzyjną prognozę życia waszego zwierzęcia w nadchodzącym czasie” – czytamy na pozostałych kopiach strony, która obecnie jest nieczynna (jak informuje administracja, „została zawieszona”). Można za to zwiedzić jej facebookowy odpowiednik, który niedawno zamieścił artykuł zatytułowany „Dlaczego koty boją się ogórków”.

Wśród innych równie zadziwiających pomysłów na marnotrawienie pieniędzy znalazły się m.in. wirtualne cmentarze, innowacyjne pudełko do butów, 9 kilometrów słupków w szczerym polu czy mający reklamować polską prezydencję w Radzie EU bączek-zabawkę, który ostatecznie nie działa, ponieważ jest źle wyważony.

Poza wydatkami budzącymi raczej śmiech znalazły się również mniej absurdalne, ale niepokojące, jak np. promowanie książki „Inferno of choices”. Publikacja, która rzekomo stanowiła „wybór tekstów znakomitych polskich historyków”, w rzeczywistości była typowym przykładem tzw. pedagogiki wstydu, oskarżającej Polskę o odpowiedzialność za Holokaust. Równie szokujące wydatki miały miejsce w Ministerstwie Sportu i Turystyki. – Jeżdżono między innymi do Teksasu, aby zobaczyć, jak rośnie trawa, i jak ją zainstalować na Stadionie Narodowym. Do Turcji, aby zobaczyć koncert Madonny i później go przygotować w Warszawie – informuje Witold Bańka, który przejął resort po Andrzeju Biernacie i Adamie Korolu.

MGOT/pch24.pl, niezalezna.pl, wp.pl, rp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net