16 kwietnia 2024
Wiadomości

Wyrok w sprawie Kaczyńskiego. Szef rządzącej oligarchii twierdzi, że go nie stać. Sikorski proponuje, że zrezygnuje, jeśli przekaże część pieniędzy na armię Kijowa

Na początku grudnia poinformowano, że sąd nieprawomocnie przyznał Radosławowi Sikorskiemu od Jarosława Kaczyńskiego kwotę ponad 700 tys. zł na pokrycie kosztów opublikowania przeprosin w „Onecie”. To wyrok za nazwanie Sikorskiego przez szefa PiS „zdrajcą dyplomatycznym”. Kaczyński na łamach propisowskich mediów przekonywał, że nie ma takich pieniędzy i będzie musiał sprzedać swój dom. W efekcie Sikorski zaproponował, że odstąpi od roszczenia, jeżeli szef PiS przekaże 50 tys. zł na kijowską armię.

Jarosław Kaczyński na łamach skrajnie propartyjnych mediów żalił się na wyrok sądu w sprawie, którą przeciw niemu założył Radosław Sikorski. Rozmowa z „Gazetą Polską” została przytoczona m.in. przez równie propagandowy portal wpolityce.pl, gdzie wyrok sądu nazwano „kuriozalnym”.

– Będę zmuszony sprzedać dom, nawet nie wiem, czy to wystarczy, bo jestem właścicielem jednej trzeciej domu, w którym mieszkam – powiedział Jarosław Kaczyński.

– Z góry dziękuje za organizowanie zbiórek, by mnie wesprzeć, wiem, iż te inicjatywy płyną ze szczerego serca i rozumienia sytuacji w Polsce, ale nie przyjmę żadnego wsparcia – przekonywał.

Jak się okazuje, teraz Radosław Sikorski zaproponował inne rozwiązanie sprawy.

– Uważam, że kary za zniesławienie powinny być dotkliwe ale nie rujnujące. Jeśli Kaczyński wpłaci 50 tys. złotych na siły zbrojne Ukrainy to odstąpię od domagania się przeprosin za nazwanie mnie zdrajcą dyplomatycznym – napisał na Twitterze Sikorski.

Dlaczego Sikorski lituje się nad szefem rządzącej partii i czemu proponuje przekazanie niemałej sumy pieniędzy na armię obcego państwa? I jak to wygląda w kontekście faktu, że przecież dopiero co rządząca oligarchia, wraz z innymi ugrupowaniami na paskach koncernów ponadnarodowych rujnowała polskich przedsiębiorców w czasie wprowadzonej przez nich Wielkiej Histerii? Nie wiemy, choć się domyślamy.

wpolityce.pl / onet.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net