23 lutego 2024
HistoriaKultura i recenzjeWiadomości

Wyruszył XV Rajd Katyński

Dzisiaj o godzinie 9 sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie wyruszył XV Międzynarodowy Rajd Katyński. Uczestnicy przejadą trasą w pobliżu miejsc pamięci ofiar mordów sowieckich na Polakach. Miną m.in. Katyń, Charków czy Miednoje. Trasa prowadzi także obok Smoleńska, gdzie 5 lat temu zginął prezydent III RP Lech Kaczyński oraz koło Ponar, gdzie Niemcy dokonali masowego mordu na ok. 100 tys. Polaków.

foto: Dominik Cwikła
foto: Dominik Cwikła/Kontrrewolucja.net

Mimo politycznych konfliktów, sami rajdowcy przyjmowani są przez miejscową ludność na Wschodzie ciepło. – Nie wiadomo skąd ludzie dowiadują się, że jedzie Rajd Katyński, ale potrafią czekać na nas przy drodze z polską flagą. W tym roku rzucali nam kwiaty pod koła. A jedna starsza kobieta biegła za busem, żeby chociaż dotknąć biało-czerwonej flagi. W każdym z miejsc, które odwiedzamy, ludzie czekają na nas z chlebem i solą, traktują, jakbyśmy nie wiadomo, co zrobili – wspomina jeden z uczestników XII Rajdu.

Inicjatywa Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, którą rozpoczął pan Wiktor Węgrzyn, po raz 15 wyruszyła dzisiaj na wschód. Uczestnicy przemierzą 8,5 tys. km. Patriotyczna wyprawa zakończy się 13 września o godz. 15 w Warszawie przy pomniku katyńskim na ul. Podwale.

CWIK/Kontrrewolucja.net, Wzrastanie.pl, Rajdkatyński.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net