4 grudnia 2023
HistoriaWiadomości

Wystawa o płk. Kuklińskim zdewastowana

Dzisiejszej nocy nieznani sprawcy oblali niezmywalną farbą wystawę poświęconą pułkownikowi Ryszardowi Kuklińskiemu. Chuligani zdewastowali trzy tablice oraz wykręcili śruby z niektórych stojaków. Straty szacowane są na kilka tysięcy złotych.

foto: Facebook/Filip Frąckowiak
foto: Facebook/Filip Frąckowiak

Organizatorem wystawy, którą można oglądać na tyłach Grobu Nieznanego Żołnierza w Ogrodzie Saskim w Warszawie, jest Filip Frąckowiak. On też zamieścił na swoim Facebooku informację o zniszczeniu wystawy. „Tak dziś w nocy potraktowali wandale wystawę o Płk. Ryszardzie Kuklińskim w Ogrodzie Saskim, na tyłach Grobu Nieznanego Żołnierza. Niestety nie złapani” – czytamy w poście Filipa Frąckowiaka zawierającym zdjęcia zniszczonych plansz wystawy.

Dyrektor Izby Pamięci płk. Ryszarda Kuklińskiego podkreślił, że akt wandalizmu był działaniem celowym. – Ewidentnie ktoś musiał być do tego przygotowany. Trzeba mieć specjalne klucze do tego, żeby wykręcić śruby. Nie mam też wątpliwości, że to było zrobione specjalnie, akurat w tym terminie, przed Świętem Wojska Polskiego, żeby ta wystawa nie mogła się dobrze prezentować. Warto zaznaczyć, że Święto Wojska Polskiego miało zamykać tę wystawę – powiedział Filip Frąckowiak, dodając, że ma nadzieję na odtworzenie zniszczonych tablic przed Świętem Wojska Polskiego.

Wystawa zatytułowana „Pułkownik Kukliński – Polska samotna misja” składa się z 19 plansz, które prezentują życiorys płk. Kuklińskiego oraz jego misję powstrzymywania planów wojennych Związku Sowieckiego, realizowaną przez niego przy współpracy z USA w latach 1970-1981.

Maj/wpolityce.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net