„Wystawa smoleńska” na PGE Narodowym podczas szczytu NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej bez uzgodnienia z władzami sojuszu północnoatlantyckiego buduje właśnie na stadionie narodowym wystawę smoleńską. Jutro i pojutrze PGE Narodowy będzie miejscem szczytu NATO.

Powstaje wystawa poświęcona tragicznym wydarzeniom z 10 kwietnia 2010 roku. Wystawa ma znajdować się w strefie niedostępnej dla dziennikarzy. Jej powstanie nie zostało uzgodnione z kwaterą główną NATO, przez co władze sojuszu zabiegają o usunięcie wystawy.

Ministerstwo Obrony Narodowej nie widzi jednak w wystawie niczego złego. – Mamy prawo organizować tę wystawę tak jak uważamy za słuszne – mówi wiceminister MON Bartosz Kownacki.

Rzeczona wystawa znajduje się na poziomie minus 2, więc biorący udział w szczycie NATO delegaci ujrzą ją, wchodząc na płytę stadionu. Po prawej stronie wystawiono zdjęcia polskiego wojska i sprzętu, naprzeciwko zaś – „wystawę smoleńską”. Składa się na nią około 20 zdjęć przedstawiających listę ofiar smoleńskiej katastrofy, tłumy ustawiające znicze pod Pałacem Prezydenckim oraz fotografie z pogrzebów ofiar. Wystawę nazwano „Prawda i pamięć”, a pod zdjęciami umieszczono podpisy w języku angielskim.

miecz/newsweek.pl 

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net