17 maja 2024
Wiadomości

Wysyp „lewych” praw jazdy wśród cudzoziemców w Polsce. Policja ma z tym poważny problem

„Rzeczpospolita” poinformowała o coraz większym problemie z fałszywymi prawami jazdy posiadanymi przez obcokrajowców. Gazeta podkreśla, że są niemal nie do wykrycia podczas rutynowej kontroli.

Policja coraz częściej dokonuje kontroli zagranicznych kierowców. Coraz częściej trafiają się osoby, które mają fałszywy dokument.

Jak podkreśla „Rzeczpospolita”, podczas jednej z policyjnych akcji kontroli taksówek z aplikacji w Warszawie na 189 osób skontrolowanych 12 miało fałszywe dokumenty lub prowadziło pojazdy mimo zakazu sądu.

– W tym przypadku do sprawdzenia praw jazdy został użyty specjalistyczny sprzęt, który jest w stanie prześwietlić wszystkie cechy dokumentu i wykryć, czy jest on autentyczny – powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

Rzecznik podkreślił, że ciężko ustalić autentyczność dokumentu podczas rutynowej kontroli.

Wówczas prowadzono kontrolę w związku z doniesieniami o napaściach seksualnych na młode kobiety przez zagranicznych kierowców.

– W marcu było ich 20, w lipcu 28, obecnie o kilka więcej. Sprawcami ataków byli m.in. Gruzini, Uzbecy, Tadżycy, i obywatele Turkmenistanu czy Armenii. Kierowców także tych narodowości (oraz z Łotwy, Litwy i Ukrainy) złapano z „fałszywkami” w nalocie policji w Warszawie – napisano w „Rzeczpospolitej”.

Policja przyznaje też, że problem fałszywych dowodów osobistych wśród zagranicznych kierowców w Polsce jest coraz większy.

motofakty.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net