„Wytrzymajcie jeszcze X dni” po miesiącach wraca do narracji o Wielkiej Histerii. Niedzielski: Wszyscy mają dość, ale damy radę

– Decyzje, co do kolejnych obostrzeń, będą zapadać na początku listopada. Kluczowy jest najbliższy tydzień. Możliwe, że maksymalny pułap zakażeń, który prognozowaliśmy na koniec listopada, pojawi się już w październiku. (…) Jeśli zaś będziemy na koniec października na średnim poziomie powyżej 7 tys. zachorowań na dobę, to będzie czas, by zastanowić się, czy nad podjęciem bardziej restrykcyjnych kroków – powiedział PAP minister pandemii Adam Niedzielski. To powrót do narracji o „wytrzymaniu jeszcze iluś dni” po kilku miesiącach przerwy. Na początku Wielkiej Histerii przez kilka miesięcy popularnym zawołaniem covidian było „wytrzymajcie jeszcze dwa tygodnie”.

Za kilka miesięcy miną dwa lata, od czasu, gdy wprowadzono restrykcje w Polsce „na dwa tygodnie”. Nawet dotychczas twardzi covidianie mają dość. Z nieoficjalnych wewnętrznych badań oligarchii rządzącej wynika, że ludzie masowo nie przestrzegają restrykcji, które obowiązują obecnie.

Rząd zamierza chyba to zmienić poprzez zmianę narracji. Minister pandemii Adam Niedzielski straszy kolejnymi restrykcjami, jeśli zwiększy się dobowa liczba pozytywnych wyników na koronawirusa. Jak przekonuje, „kluczowy jest najbliższy tydzień”.

– Nowy wariant delty to tzw. delta plus, także zaczynamy ją u siebie rejestrować. Teraz mamy już odnotowanych ponad 120 przypadków, ale to standardowa delta stanowi w Polsce 99 proc. przypadków. (…) Obecna delta ma nieco inny przebieg, niż poprzednie warianty koronawirusa. W jej przypadku szybciej dochodzi do tzw. załamania – powiedział Niedzielski.

– Jeśli w poprzednich falach od zakażenia do wystąpienia objawów mijało niejednokrotnie ok. 7-10 dni., to obecnie ten czas kurczy się do 4-7 dni. (…) Pacjenci zjawiają się w szpitalach – po kilku dniach od zakażenia – w stanie już bardzo złym. (…) Przebieg choroby jest na tyle szybki, że tego marginesu – od pierwszych objawów, złego samopoczucia, które skłoni nas do wykonania testu – już nie ma. I kiedy taka osoba, z dużą niewydolnością oddechową, trafia do szpitala, to respirator nie jest widzimisię lekarza. On robi, co może, żeby uratować pacjenta. Ryzyko zgonu takiego człowieka z zaawansowaną wiremią i obłożeniem płuc jest wysokie. Oceniamy, że wynosi ok. 50 proc. a nawet więcej – przekonywał minister pandemii, nie wskazując oczywiście źródła swoich wyliczeń.

– Jeżeli następny tydzień będzie przebiegał w podobny sposób, jak ten, który mamy za sobą, będzie to oznaczało, że maksymalny pułap zakażeń, który prognozowaliśmy na koniec listopada, pojawi się już w październiku. Jeśli już teraz zbliżamy się średnio do 5 tys. zachorowań dziennie, to pod koniec miesiąca może to być już 7 tys. w ciągu doby – jeżeli nie więcej. Nasze działania będą zależeć od tego, jak się będzie rozwijała sytuacja, a przesądzi o tym najbliższych siedem dni. Jeśli będziemy na koniec października na średnim poziomie powyżej 7 tys. zachorowań w ciągu doby, to trzeba będzie zastanowić się, czy nie podjąć jakichś bardziej restrykcyjnych kroków – mówił Niedzielski.

Zarzekał się również, że „ani ja, ani premier, nie planowaliśmy wprowadzania obostrzeń w sytuacji, gdyby realizował się założony wcześniej scenariusz przebiegu IV fali pandemii, czyli 5 tys. zakażeń dziennie na koniec miesiąca”. Twierdził również, że „dla rządu restrykcje są ostatecznością ze względu na to, jakie pociągają za sobą koszty społeczne i gospodarcze”, co jest kpiną patrząc w przeszłość, gdy bez potrzeby wprowadzano absurdalne i szkodliwe restrykcje, zaś część z nich formalnie jest – według narracji mediów i rządu – obowiązujących do chwili obecnej.

Wspominając o regionalizacji obostrzeń, zwrócił uwagę na rzekome szczególne zagrożenie tzw. pandemią w województwach podlaskim i lubelskim. Podał także progi ilości osób z pozytywnym wynikiem na 100 tys. mieszkańców i przynależące do nich strefy żółte i czerwone. Jeśli jednak wspomnimy, jak rząd pogwałcił własne zapowiedzi w ubiegłorocznych tzw. progach bezpieczeństwa, gdzie przez kilka miesięcy powinna być ogólnopolska „żółta strefa”, a zamiast tego wprowadzono ogólnopolski lockdown, zapowiedź ta również jest niewiarygodna i bezwartościowa. Według ministra pandemii, w regionie z więcej, niż 24 pozytywnymi wynikami testu na koronawirusa na 100 tys. mieszkańców (czyli 0,024 proc.) będzie obowiązywać tzw. strefa żółta. Z kolei tam, gdzie przekroczy się 48 pozytywnych wyników (0,048 proc.) wprowadzona zostanie strefa czerwona.

– Tak naprawdę chciałbym, żebyśmy nie musieli wprowadzać żadnych dodatkowych obostrzeń, ale żeby ludzie stosowali się do przepisów, które już obowiązują – nosili maseczki w miejscach publicznych, stosowali dystans, myli ręce. To naprawdę nas chroni i pomaga zatrzymać transmisję. Niestety, dyscyplina społeczna bardzo się rozluźniła, stąd dzisiejsze problemy – przekonywał Niedzielski. Tu należy podkreślić, że nie ma przepisu nakazującego zasłaniać twarz „w miejscach publicznych”. Jest wątpliwej jakości nakaz zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie wobec tegoż przepisu wielu prawników także ma wątpliwości, czy jest on obowiązujący. Nieprawdą jest także, że zasłanianie twarzy w znaczącym stopniu pomaga zatrzymać transmisję.

onet.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “„Wytrzymajcie jeszcze X dni” po miesiącach wraca do narracji o Wielkiej Histerii. Niedzielski: Wszyscy mają dość, ale damy radę

  • 26 października 2021 o 10:17
    Permalink

    Bydle… jednakowoz mam nadzieje, chce wierzyc w to, iz nadejdzie w koncu taki dzien kiedy jego wlasne sumienie go zniszczy, czego z calego serca mu zycze…. Amen

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net