2 kwietnia 2024
Wiadomości

Wyznanie wiary naiwniaka. Kaczyński o KPO: Wierzę, że w KE zwycięży zdrowy rozsądek i przyzwoitość

W sieci wielokrotnie poruszany jest temat, czy rządząca oligarchia jest tak naiwna, czy perfidna, prowadząc do ruiny państwo i niegodziwie utrudniając normalne życie ludziom. Najnowsza wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego wskazuje, że może być to ten pierwszy aspekt. Jak wyznał, „wierzę, że w sprawie Krajowego Planu Odbudowy w Komisji Europejskiej zwycięży zdrowy rozsądek, poczucie rzeczywistości wojennej i zwykła przyzwoitość”.

Jarosław Kaczyński odniósł się do kwestii KPO. Jak przekonywał, „wierzy” w „zdrowy rozsądek” i „przyzwoitość” w Unii Europejskiej.

– Wierzę, że w Komisji Europejskiej zwycięży zdrowy rozsądek, poczucie rzeczywistości wojennej i zwykła przyzwoitość. Nam się to po prostu należy. Wypełniliśmy te warunki. Nie było to dla nas jakoś specjalnie trudne […] i dlatego wydaje mi się, że powinno być dobrze – przekonywał Kaczyński w telewizji reżimowej.

Należy przypomnieć, że w Polsce nie mamy „rzeczywistości wojennej”, ponieważ nie prowadzimy żadnych działań wojennych. Żadne również z państw, z którymi państwo nasze ma sojusz wojskowy, nie zostało zaatakowane.

Ponadto „wyznanie wiary” w zdrowy rozsądek czy przyzwoitość w Unii Europejskiej wskazuje, że rządzący naprawdę kierowaliby się szczerą naiwnością. Wiadomo bowiem nie od dziś, że w UE wygrywa ideologia i potężne, ponadnarodowe lobby koncernów, nie żadna przyzwoitość czy zdrowy rozsądek. Inna sprawa, czy wyznanie to jest szczerze, czy nie jest po prostu próbą zwalenia swojej winy na rzekomą „nieświadomość” realiów.

Wspomniana narracja o wojnie – w której Polska nie bierze formalnie udziału – przewijała się w dalszych wypowiedział szefa PiS.

– Nawet wtedy, kiedy przyszły wielkie wyzwania, COVID i wojna, to w dalszym ciągu sobie radę dajemy i będziemy sobie dawać radę. Liczymy na to, że będą nam mniej przeszkadzać niż dotychczas. A przeszkadzano nam z wewnątrz (…), a poza tym przeszkadzano nam także z zewnątrz, co jest szczególnie zaskakujące i bolesne. Ale w takiej rzeczywistości żyjemy, musimy sobie w niej dawać radę. Zatwierdzenie KPO pokazuje, że – choć z trudnościami – też sobie dajemy radę – przekonywał.

polskieradio24.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net