Wzrasta liczba muzułmanów w Wielkiej Brytanii

Liczba dzieci muzułmańskich w Wielkiej Brytanii wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu ostatniej dekady. Połowa spośród islamskiej społeczności jest w wieku poniżej 25 lat.

Obecnie co 12 dziecko w Anglii i Walii jest muzułmaninem , a liczba tej populacji w Wielkiej Brytanii wzrosła o około 1,1 mln w okresie od 2001 do 2011 roku. Z badania, które jest analizą oficjalnych danych Muslim Council of Britain, wynika, że ten trend może tylko się nasilić, ponieważ w przeciwieństwie do ogólnego starzenia się Anglii, połowa brytyjskich muzułmanów jest w wieku poniżej 25 lat, a jedna trzecia poniżej 15 lat.

Z raportu wynika, że muzułmanie będą odgrywać decydującą rolę w wyborach w Wielkiej Brytanii, ponieważ stanowią około 50 procent głosujących w kilku okręgach wyborczych, a w wielu innych wysoki odsetek.

W 2011 roku badanie wykazało, że w Anglii i Walii jest 2,7 mln muzułmanów, a w Szkocji i Irlandii Północnej mieszka ich kolejne 81 tysięcy. W 2001 roku łączna ich liczba wyniosła poniżej 1,6 mln, co oznaczało 75-procentowy wzrost w przeciągu dekady. Wzrost jest jeszcze większy wśród dzieci poniżej piątego roku życia i wyniosło 80 procent. Skłoniło to ekspertów do stwierdzenia, że populacja muzułmanów będzie stale i szybko rosnąć w perspektywie wielu przyszłych dekad.

Pitak/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net