Wzrósł poziom wody w rzekach na Śląsku. Przekroczone stany ostrzegawcze

Deszcze i roztopy spowodowały wczoraj wezbranie wód na rzekach na południu województwa śląskiego. IMGW podało, że przekroczone zostały stany ostrzegawcze m.in. na Wiśle, Sole i Białej.

Wczoraj o godz. 12 poziom wody w Bystrej w Kamesznicy wynosił 2,2 m i przekraczał stan ostrzegawczy o 10 cm. W Żywcu rzeka Sola miała 287 cm, czyli 7 cm powyżej stanu ostrzegawczego. Koszarawa i Pewli Małej miała 203 cm, gdzie stan ostrzegawczy wynosi 150 cm.

Biała w Bielsku-Białej miała 177 cm (przekroczenie o 7 cm). Rzeka Wisła na wodowskazach w Ustroniu miała 2 m, przekraczając stan ostrzegawczy o 20 cm. W Skoczowie zaś i Jawiszowicach miała odpowiednio 211 i 491 cm, przekraczając stany ostrzegawcze o 1 i 11 cm.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o możliwych wezbraniach wód w rzekach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Wydane wczoraj ostrzeżenie obowiązywało w zlewniach Małej Wisły, Przemszy (bez Małej Przemszy) i Soły.

– Prognozowane są dalsze wzrosty poziomu wody, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Punktowo w zlewni Przemszy istnieje możliwość przekroczenia stanu alarmowego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 90 proc. – poinformowano w komunikacie.

nczas.com

fot. ilustracyjne/fot. Marta Kulesza/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net