Ylenia uderza w Niemcy. Wichura dotrze w nocy także do nas. Miejscami alert III stopnia. Porywy wiatru do 120 km/h [PROGNOZA POGODY]

Do Niemiec dotarł orkan Ylenia, którego wiatr może uderzyć nawet z prędkością do 150 km/h. W nocy wichura dotrze także do Polski, gdzie może wiać z prędkością do 120 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) zaleca, by pozostać w domu.

– Uwaga! Dziś i jutro (16/17.02) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Zostań w domu, jeśli możesz – czytamy w rozsyłanych przez RCB SMS-ach.

Synoptycy zapowiadają, że wiatr osiągnie prędkość 40-50 km/h, jednak w porywach może wiać nawet z prędkością 120 km/h.

Na zachodzie Polski obowiązuje alert trzeciego stopnia. To w tej części kraju spodziewać się należy największych wichur. Ponadto wystąpią tu także burze oraz krupa śnieżna.

W centrum i na południu Polski wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. Wiatr w porywach osiągnąć może do 100 km/h. Na wschodzie kraju wiatr będzie słabszy, ale wciąż silny.

Niemieccy synoptycy ostrzegają, że wichur w kraju spodziewać się należy do końca weekendu. Wiatr w Niemczech będzie osiągał prędkość do 150 km/h. Takie ryzyko dotyczy 80 proc. powierzchni kraju.

Ze względu na orkan Ylenia, Berlin zamknął parki oraz zoo. Władze Nadrenii Północnej-Westfalii zachęcają z kolei, by rodzice nie posyłali jutro dzieci do szkół. Jeśli zaś nie mogą zapewnić im opieki – aby osobiście odprowadziły dzieci do szkoły.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net