YouTube znowu ogłasza cenzurę w imię covidianizmu. Serwis ogłasza blokowanie materiałów, które podważają skuteczność szprycy

Serwis YouTube poinformował w środę na swoim blogu, że będzie blokował materiały zawierające nie tylko „nieprawdziwe informacje” dotyczące szprycy na koronawirusa od kilku wielkich koncernów, ale również materiały, które „podważają skuteczność” preparatów. To kolejny raz, jak platforma ogłasza wprost cenzurę.

Wcześniej YouTube ogłosił, że będzie usuwał materiały niezgodne z narracją skompromitowanej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Teraz serwis zapowiedział, że będzie usuwał materiały zawierające „nieprawdziwe informacje” o promowanych nachalnie preparatach od kilku wielkich koncernów oraz „podważające skuteczność” tychże.

Korzystając najwyraźniej z okazji, usunął konta twórców, których „Wirtualne Media” określiły mianem „działaczy ruchu antyszczepionkowego”.

– Konkretnie rzecz biorąc, będziemy usuwać treści zawierające fałszywe stwierdzenia, że zatwierdzone szczepionki są niebezpieczne i powodują przewlekłe dolegliwości oraz że szczepionki nie ograniczają przenoszenia choroby ani możliwości zarażenia się nią, a także nieprawdziwe informacje o substancjach znajdujących się w szczepionkach – napisano na blogu YouTube’a.

– Dotyczy to także treści, które fałszywie twierdzą, że zatwierdzone szczepionki powodują autyzm, raka lub bezpłodność, albo że substancje zawarte w szczepionkach umożliwiają śledzenie zaszczepionych osób. Nasze zasady dotyczą nie tylko konkretnych rutynowych szczepień ochronnych, np. przeciwko odrze czy wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, ale także ogólnych stwierdzeń o szczepionkach – zaznaczono.

Jak przekonuje serwis, zasady opracowano we współpracy z różnymi instytucjami i osobami przedstawianymi jako „eksperci ds. zdrowia publicznego”.

– Na przykład nowe wytyczne dotyczące skutków ubocznych szczepionek odwołują się do ogólnodostępnych materiałów na temat szczepionek, które są udostępniane przez organizacje zdrowia publicznego i poparte konsensusem medycznym. Zmiany zasad zaczynają obowiązywać od dzisiaj. Tak jak w przypadku każdej istotnej zmiany ich pełne egzekwowanie zajmie naszym systemom trochę czasu – napisano.

– Biorąc pod uwagę znaczenie publicznej dyskusji i debaty dla procesu naukowego, będziemy nadal zezwalać na publikowanie na YouTube treści dotyczących polityki szczepionkowej, nowych badań nad szczepionkami oraz historycznych sukcesów lub porażek w zakresie szczepień. Będzie też można publikować osobiste relacje dotyczące doświadczeń ze szczepionkami, pod warunkiem, że takie filmy nie będą naruszać innych wytycznych dla społeczności, a kanał nie zajmował się wcześniej promowaniem wątpliwości wobec szczepień – twierdzi serwis.

Platforma poinformowała też, że od października ubiegłego roku usunęła ponad 130 tys. materiałów „naruszających zasady dotyczące szczepionek przeciw koronawirusowi”. Jako przykład takich materiałów, podano zachęcanie do picia terpentyny. Natomiast należy zwrócić uwagę, że z serwisu usuwano rozmowy z lekarzami i ekspertami medycznymi, których opinie nie zgadzały się z narracją o Wielkiej Histerii.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “YouTube znowu ogłasza cenzurę w imię covidianizmu. Serwis ogłasza blokowanie materiałów, które podważają skuteczność szprycy

  • 5 października 2021 o 09:10
    Permalink

    Jak preparaty to takie cudo i trzeba ratować ludzi ,to dlaczego nie rozdaja ich za darmo ,przecież są tak bogaci,tylko zbijają na sprzedaży olbrzymią kasę ?
    PYTANIE RETORYCZNE !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net