7 kwietnia 2024
Wiadomości

YT łagodzi przepisy w sprawie Wielkiej Histerii. Wciąż sporo zakazów, ale można mówić prawdę o maskach oraz częściowo o szprycy

W kwietniu serwis YouTube „po cichu” zmienił swoje przepisy dotyczące cenzurowania treści na temat Covid-19. Regulamin wciąż pozostaje restrykcyjny, lecz liczba zakazów się zmniejszyła.

Gdy wypuszczano na rynek agresywnie promowany preparat na koronawirusa, YouTube opublikował 71 wytycznych, za złamanie których materiały miały być – i były – usuwane z serwisu. Obecnie liczba wytycznych zmniejszyła się do 64, zaś część istniejących zakazów złagodzono.

Wcześniej serwis zakazywał krytykowania nakazu maskowania z powodu spadku poziomu tlenu w organizmie do niebezpiecznego poziomu. Nie wolno też było wskazywać, że maski „nie odgrywają roli w zapobieganiu transmisji COVID-19”. Obecnie mówienie o tych faktach jest już dozwolone. Punkty te zostały usunięte z wytycznych.

Można obecnie też mówić, że „szczepionki przeciw COVID-19 nie są skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzeniania się choroby COVID-19”. Wcześniej było to zabronione.

Podobnie i krytyka dystansu społecznego. Zakazane było stwierdzenie, że „dystans społeczny i samoizolacja nie są skuteczne w ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa”.

Niektóre zakazy zostały złagodzone. Wcześniej serwis zakazywał „twierdzeń, że szczepionki przeciw COVID-19 nie zmniejszają ryzyka zarażenia się COVID-19”. Obecnie zakazuje „twierdzeń, że szczepionki przeciw COVID-19 nie zmniejszają ryzyka poważnej choroby lub śmierci”.

Nadal natomiast zakazuje się publikowania treści „stwierdzających, że znaleziono skuteczne lekarstwo na COVID-19”, zalecających użycie wermektyny lub hydroksychlorochiny w leczeniu COVID-19. Zakazane są także treści „stwierdzające, że jakiekolwiek lekarstwo lub szczepionka są skuteczną metodą zapobiegania chorobie COVID-19”.

pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net