Za większość gwałtów w Szwecji odpowiadają imigranci. Autorka badania ma problem z prokuraturą za podanie niepoprawnej politycznie prawdy

Prof. medycyny Kristina Sundquist z Uniwersytetu w Lund wykazała, że większość gwałtów w kraju popełnianych jest przez imigrantów. Jak się okazuje, teraz grozi jej uznanie rzekomego złamania etyki lekarskiej. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Co prawda gwałt to zbrodnia, ale dla uległego rewolucji świata nie tak wielka, jak wykazywanie, kto jest tejże sprawcą. Wiosną tego roku zespół naukowy prowadzony przez prof. Sundquist opublikował wyniki badań nad ponad 3 tys. wyroków sądowych. Wynikało z nich, że prawie 60 proc. osób w Szwecji skazanych za gwałty w latach 2000-2015 to obcokrajowcy.

Wyniki badania zostały przemilczane przez większość szwedzkich mediów. W środowisku naukowym zaś miała wywołać „kontrowersje”. Pewna doktorantka z Uniwersytetu w Goeteborgu złożyła skargę, w efekcie czego badaniom przyjrzała się prokuratura. Początkowo nie chciała zając się sprawą, ale na skutek nacisków ze strony Izby Odwoławczej ds. Etyki Badań Naukowych (ONEP) wszczęła śledztwo w sprawie możliwego złamania ustawy o etyce badań naukowych.

Śledczy twierdzą, że badacze nie posiadali zezwolenia na analizę „wrażliwych danych”. W Szwecji do tychże zalicza się narodowość, pochodzenie etniczne oraz wyznawaną religię.

– Badanie pokazuje „zasadniczo” obecność imigrantów w szwedzkich statystykach dotyczących gwałtów, o czym nie wspomniano we wnioskach o pozwolenie. Chociaż naukowcy otrzymali dostęp do informacji, które dostarczyły wiedzy przedstawionej w artykule (naukowym), to nie mieli zezwolenia na ich wykorzystywanie – przekonuje ONEP we wniosku do prokuratury.

Prof. Kristina Sundquist – najczęściej cytowany w pismach naukowych pracownik Uniwersytetu w Lund – w rozmowie z dziennikiem „Sydsvenskan” powiedziała, że miała zezwolenie na przeprowadzenie badań. – Decyzję prokuratury jest dla mnie szokująca, to jest dla mnie oczywiście bardzo stresujące – dodała prof. Sundquist.

Docent Ardavan Khoshnood, współautor badania, który z pochodzenia jest Irańczykiem, wyjaśnił iż celem badania nie była analiza problemów z integracją, zaś imigracyjne pochodzenie sprawców gwałtów było jedną ze zmiennych, która okazała się być w trakcie analizy istotna. Innymi wskaźnikami był współczynnik IQ sprawców oraz popełnianie innych przestępstw.

Khoshnood dodał, że w Szwecji od lat nie przeprowadzano badań nad cechami sprawców gwałtów, ponieważ mieli obawy „o wyniki pokazujące, że występuje nadreprezentacja takich osób”. – Badacze nie chcieli być oskarżani o przyczynianie się do ksenofobii – stwierdził.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net