Zabawy z SI koncernu Amazon. Alexa zaproponowała dziewczynce, by włożyła monetę do kontaktu, bo to popularne na TikToku wyzwanie

Wirtualny asystent koncernu Amazon, Alexa, która działa w oparciu o sztuczną inteligencję (SI), zaproponowała 10-letniej dziewczynce, by w ramach wyzwania włożyła monetę do kontaktu. Zareagowała obecna na miejscu matka dziewczynki.

SI od koncernu Amazon rozwijana jest od lat. Alexa oferować ma użytkownikom dostęp do wiedzy oraz rozrywki. Z powodu jednak połączeń z mediami społecznościowymi, do jej skryptu trafiają kiepskie a nawet niebezpieczne pomysły.

10-letnia dziewczynka mieszkająca w USA poprosiła, by Alexa zaproponowała jej jakieś wyzwanie. Ta przedstawiła jej popularne w serwisie TikTok tzw. „penny challenge”, czyli włożenie połowy monety do kontaktu. Efektem takiego działania jest pożar i porażenie prądem. Może się ono skończyć śmiercią nieostrożnej osoby.

Na tę propozycję natychmiast zareagowała matka. W rozmowie z mediami powiedziała, że córka najpewniej i tak nie zrobiłaby tego, co zaproponowała jej Alexa, bo jest „na tyle roztropna”. Nie wiadomo jednak, jak zareagowałoby inne dziecko, szczególnie, gdyby nie było żadnego rodzica w pobliżu.

Sprawa po nagłośnieniu sprawiła, że producenci usunęli dane z Alexy o „penny challenge”. Nie wiadomo jednak, kiedy i jakie kolejne niebezpieczne „wyzwanie” wpadnie do algorytmu SI.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net