Zabito kolejnego dowódcę ISIS

foto: YouTube
foto: YouTube

ISIS straciło drugiego głównego dowódcę w piątkowym starciu z syryjską armią w pobliżu Palmiry we wschodniej części prowincji Homs. Sultan bin Abdul Rahman, saudyjski przywódca, doznał wielu obrażeń, w wyniku których zmarł dziś rano.

Libańczyk Taha al-Dandashi, nazywany także Abu Muhammed al-Libnani, prawdopodobnie zginął podczas gwałtownych starć pomiędzy syryjską armią i siłami ISIS koło Palmiry. Dowódca band Państwa Islamskiego pochodził z Trypolisu. Jego śmierć uznawana jest za ogromny cios dla islamistów.

Wcześniej, w czwartek grupa ISIS, podczas starć we wschodnich przedmieściach Palmiry, straciła jednego ze swoich najważniejszych saudyjskich dowódców, co jest postrzegane jako przełom na korzyść armii syryjskiej. Sultan bin Abdul Rahman pochodził z Arabii Saudyjskiej. Do dżihadystów dołączył w 2014 roku.

Rahman został zabity, gdy syryjska armia, w ramach szeroko zakrojonej operacji wojskowej, która miała na celu odzyskanie miasta Tadmora, dokonała nalotów na siły islamistów w fortyfikacjach niedaleko na wschód od miasta.

Abdul Rahman zajmował kilka stanowisk w Państwie Islamskim i al-Kaidzie. Przed wyjazdem do Syrii walczył także wraz  z bandytami z Al-Kaidy w Afganistanie, Iraku, Czeczenii oraz Algierii.

Wiadomość o śmierci dowódcy ISIS podano, gdy syryjska armia wraz z sojusznikami zdobyła przewagę w prowincji Homs.

CWIK/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net