Zachód zbombardował mieszkania w Aleppo

foto: licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons
foto: licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons

Siły koalicji dowodzonej przez USA dokonały nalotu na wieś Hassedzheka w prowincji Aleppo. Zginęło sześciu cywilów. Rosja oczekuje od Ameryki „ostrej reakcji” na to zdarzenie.

Nalot przeprowadzono nocą. Zniszczone zostały dwa domy mieszkalne, sześć osób zginęło, a cztery zostały ranne. Centrum Pojednania w Syrii podaje, że w okolicy nie było rosyjskich ani syryjskich maszyn. „Środki kontroli przestrzeni powietrznej w tym czasie w danym regionie odnotowały dwa F-16 Sił Powietrznych Królestwa Belgii” — czytamy w dokumencie opublikowanym na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Rosji.

W ostatnich miesiącach sytuacja w syryjskim Aleppo gwałtownie się zaostrzyła: w mieście i okolicach trwają ciężkie walki. Zachód oskarża Moskwę i Damaszek o ataki na obiekty cywilne i pozycje ugrupowań opozycyjnych. Syria i Rosja twierdzą, że atakują jedynie terrorystów i oskarżają USA o brak możliwości wpływu na oddziały „umiarkowanej opozycji” i rozgraniczenie ich od radykałów.

Jas/Sputniknews.com

____________________________________

Interesujesz się Bliskim Wschodem. Przynajmniej po części rozróżniasz ugrupowania walczące w Syrii, rozumiesz kto jakie ma tam interesy? Dołącz do Redakcji Kontrrewolucji i pomóż redagować wiadomości z tamtego regionu! TUTAJ więcej informacji!

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net