Zadymiarka z tzw. strajku kobiet usłyszy zarzuty. Klementyna S. będzie sądzona za naruszenie nietykalności policjanta oraz zniszczenie zabytku

Klementyna S., jedna z liderek tzw. strajku kobiet – ruchu, którego bojówki dokonywały ataków na ludzi oraz niszczenia prywatnej własności, zarówno kościelnej jak i prywatnej – usłyszy dwa zarzuty od prokuratury. Kobieta oskarżona została o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zniszczenie zabytku.

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście dwa akty oskarżenia wobec Klementyny S.. Jedno dotyczy wandalizmu, drugie naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji.

Napaść na policjanta miała miejsce 28 stycznia. – Klementynie S. zarzuca się, że w Warszawie przy al. Szucha naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza policji poprzez ochlapanie munduru czerwoną farbą – poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. W wyniku działania kobiety, „umundurowanie funkcjonariusza stało się niezdatne do użytku”.

Tego samego dnia „wdarła się do ogrodzonego terenu należącego do siedziby Trybunału Konstytucyjnego”. To oskarżenie dotyczy także dwóch innych osób, Przemysława S. oraz Łukasza S., którzy wraz z Klementyną S. wdarli się na teren TK.

– W odrębnym postępowaniu Klementynie S. przedstawiono zarzut uszkodzenia zabytku poprzez namalowanie czerwonego pioruna na elewacji kościoła pod wezwaniem św. Aleksandra przy placu Trzech Krzyży w Warszawie. Kościół ten jest wpisany do rejestru zabytków od lipca 1965 roku – powiedziała rzecznik Skrzyniarz.

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net