11 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Zaginął chiński biskup

twitter.com/JigmeUgen

18 maja biskup milionowej metropolii Wenzhou w kontrolowanej przez komunistów części Chin, Peter Shao Zhumin został wezwany na spotkanie w Urzędzie ds. Wyznań. Od tego dnia słuch po nim zaginał.

Wierni tej diecezji „Kościoła podziemnego” nie mają żadnych informacji o losie biskupa. Jego matka wielokrotnie próbowała otrzymać pozwolenie na spotkanie z synem, lecz go nie otrzymała. Miejscowe władze również nie komentują w żaden sposób zaginięcia hierarchy.

Jak dotychczas biskup przebywał czterokrotnie w areszcie. Ostatnio bp Zhumin został zatrzymany w połowie kwietnia podczas przygotowań do obchodów Wielkanocy i uwolniony dopiero po świętach.

W Wenzhou 120 tysięcy osób należy do Patriotycznego Stowarzyszenia Katolików Chińskich, z czego 80 tysięcy z nich należy do „Kościoła podziemnego”.

Katolicy w Kraju Środka są podzieleni na należących do popieranego przez komunistów PSKCh i uznawanego przez Watykan „Kościoła podziemnego”. Oficjalnie Stolica Apostolska i Chiny kontynentalne nie utrzymują stosunków dyplomatycznych. Relacje są trudne ponieważ komunistyczny rząd w Pekinie nadal odmawia swobodnego mianowania biskupów przez papieża a Kościół oficjalny znajduje się pod ścisłą kontrolą władz. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat niektórzy biskupi należący do PSKCh zostali uznani przez Stolicę Apostolską.

MiesiecznikEgzorcysta.pl, Gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net