Zakaz ślubów dzieci jest „antyislamski”

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Prawo zabraniające poślubiania nieletnich dziewczynek jest „antyislamskie” i nie zostanie przyjęte przez Pakistan – zdecydowały religijne władze kraju.

Ustawa, która zezwalała na ślub jedynie dziewczętom, które ukończyły 16 lat, miała pomóc zwalczyć panujący od lat obyczaj, według którego nieletnie Pakistanki wbrew swojej woli wydawane są za mąż, najczęściej za o wiele starszych od siebie mężczyzn. Niestety, zaproponowane zmiany prawa nie trafiły nawet do parlamentu. Rada Islamskiej Ideologii – islamskie ciało doradcze, mające ogromny wpływ na władze państwa – zdecydowało, że ustawa jest niezgodna z prawem szariatu. Została określona jako bluźniercza i antyislamska.

Pakistan zobowiązał się, iż do 2030 r. zwalczy problem dziecięcych ślubów, jednak jak widać, nic na to nie wskazuje. Szacuje się, że ponad 20 proc. dziewcząt w tym kraju zostaje zmuszonych do małżeństwa przed ukończeniem 18 roku życia. Zdarza się, iż poślubiane są dziewczynki nawet ośmioletnie. Podobna sytuacja ma miejsce w wielu innych państwach islamskich, m.in. w Afganistanie czy Arabii Saudyjskiej. Zmuszane do małżeństw dziewczęta nierzadko popełniają samobójstwa przez samospalenie. W islamie nie funkcjonuje hierarchia kościelna, więc decyzja odnośnie interpretacji Koranu należy de facto do imama. A wielu duchownych muzułmańskich przekonuje, iż nie ma bariery wieku umożliwiającej ślub bądź że jedyną koniecznością jest wejście przez dziewczynkę w wiek dojrzewania.

MGOT/washingtonpost.com, dailycaller.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.