Zakaz spowiedzi w Indiach? Urząd uważa, że to uciska kobiety

Pixabay

Rządowa komisja ds. kobiet domaga się zakazu spowiedzi świętej w całym kraju. Zdaniem urzędu, spowiedź jest narzędziem ucisku kobiet.

Rządowa komisja wzywa do zakazania spowiedzi w Kościele katolickim. Urząd twierdzi, że księża w ten sposób wywierają presję na kobiety, by wyjawiały im swoje sekrety.

Komisja ogłosiła pomysł po zgłoszeniu dwóch przypadków rzekomego napastowania kobiet przez katolickich kapłanów w stanach Kerala i Pendżab. Zgłoszenia miały miejsce na początku lipca.

Kard. Oswald Gracias zauważa, że taki zakaz byłby bezpośrednim gwałtem na wolności religijnej, którą gwarantuje indyjska konstytucja. – To żądanie pokazuje kompletny brak zrozumienia natury, znaczenia, świętości i wagi tego sakramentu. Jestem pewny, że rząd zignoruje to absurdalne żądanie komisji – skomentował kardynał Gracias.

Hierarcha podkreślił również, że komisja nie zajmuje się faktycznymi problemami, jak np. prewencja w sprawie powszechnej w tym kraju przemocy domowej, formacja i kształcenie kobiet czy też organizowanie pomocy w czasie rekonwalescencji po tramach, lecz „woli zajmować się kwestiami religijnymi, o których nie ma nawet minimalnej wiedzy”.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net