Wieprzowina zakazana w amerykańskich więzieniach

foto: freeimages.com
foto: freeimages.com

Federalne Biuro Więziennictwa w Stanach Zjednoczonych zakazało podawania więźniom wyrobów wieprzowych. Ze 122 zakładów karnych na terenie całego kraju zniknęły lubiane przez Amerykanów produkty takie jak bekon, schab czy szynka.

Według rzecznika biura, Edmonda Rossa, decyzja ta została podjęta ze względów praktycznych. Urzędnik tłumaczy, że wieprzowina podobno nie smakuje więźniom i jest najrzadziej spożywanym przez nich rodzajem mięsa. Dodaje, iż osadzeni często proszą o zastąpienie wieprzowiny drobiem, a wśród 206 tys. więźniów przybywa coraz więcej wegan i wegetarian. Dave Warner, rzecznik Krajowej Rady Producentów Wieprzowiny, wyśmiewa tę wypowiedź i nie wierzy w przedstawione przez Rossa ankiety. – Trudno mi uwierzyć w to, aby ankieterzy znaleźli większość jakiejkolwiek populacji mówiącej: „Nie, dziękuję. Nie chcę boczku” – kpi Warner.

Z kolei szef islamskiej organizacji CAIR, Ibrahim Cooper, cieszy się z takiego obrotu sytuacji, ponieważ jego zdaniem ułatwi to rozlokowanie muzułmańskich więźniów. Osadzeni, którzy zatęsknią za boczkiem, będą mogli nabyć go w więziennej kantynie.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy władze zakazują bądź ograniczają serwowanie wieprzowiny w państwowych placówkach, takich jak szkoły czy więzienia. W lutym tego roku podobną decyzję podjęli radni londyńskiej dzielnicy Islington (więcej w temacie – TUTAJ).

Jgral/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net