Bracia Miłosierdzia zgodzą się na uśmiercanie pacjentów?

Tzw. eutanazja, czyli legalne morderstwo, będzie wykonywana w szpitalach psychiatrycznych należących do zakonu belgijskich Braci Miłosierdzia. Przełożony zgromadzenia w Rzymie: „To tragedia!”

foto: Magdalena Gotowicka

– Stajemy tu w obliczu jednego z najbardziej niepokojących objawów „kultury śmierci”, szerzącej się zwłaszcza w społeczeństwach dobrobytu, charakteryzujących się mentalnością nastawioną na wydajność, według której obecność coraz liczniejszych ludzi starych i niesprawnych wydaje się zbyt kosztowna i uciążliwa. Ludzie ci bardzo często są izolowani przez rodziny i społeczeństwo, kierujące się prawie wyłącznie kryteriami wydajności produkcyjnej, wedle których życie nieodwracalnie upośledzone nie ma już żadnej wartości – pisał o procederze uśmiercania chorych św. Jan Paweł II. – Wszystko, co godzi w samo życie, jak wszelkiego rodzaju zabójstwa, ludobójstwa, spędzanie płodu, eutanazja i dobrowolne samobójstwo (…) są jak najbardziej sprzeczne z czcią należną Stwórcy  – czytamy w encyklice „Evangelium Vitae”.

Nauczanie Kościoła zdaje się nie mieć znaczenia dla zarządu szpitali prowadzonych przez zakonników w Belgii. Powołany na początku XIX wieku zakon Braci Miłosierdzia z Genewy prowadzi w Belgii 15 placówek – szpitali psychiatrycznych. Łącznie przebywa w nich ok. pięciu tysięcy pacjentów. Już wkrótce mogą oni zostać uśmierceni, a to wszystko za zgodą zarządu szpitali. W zarządzie zasiadają przede wszystkim osoby świeckie i to one zdecydowały o przyjęciu zgody na tzw. eutanazję – mordowanie cierpiących pacjentów. Legalne zabijanie nie będzie dotyczyło jedynie pacjentów w terminalnym stadium choroby nowotworowej.

– To tragedia! – oburza się przełożony zakonu przebywający obecnie w Rzymie, br. Rene Stockman. – Sekularyzacja zatruła także zakon w Belgii – niepokoi się zakonnik, który powiadomił już Watykan o szokujących wieściach z ojczyzny. Belgijscy biskupi nie zabrali na razie głosu w sprawie.

MGOT/pch24.pl, gosc.pl, centrumjp2.pl, nauczaniejp2.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net