Zakon dokonujący eutanazji sprzeciwia się papieżowi

Claude Truong-Ngoc, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Ultimatum papieża zostało negatywnie przyjęte przez zakon Braci Miłosierdzia. Zakonnicy prowadzą sieć placówek dla chorych psychicznie, gdzie dopuszczają od niedawna możliwość stosowania eutanazji.

Zakon poinformował, że będzie kontynuował swoją politykę wobec osób z nieuleczalnymi chorobami na ich życzenie. Twierdzą przy tym, że rzekomo jest to zgodne z nauczaniem Kościoła.

Belgijska prowincja Braci Miłosierdzia w marcu zgodziła się na przeprowadzanie eutanazji w swych placówkach. Już wtedy kuria generalna zakonu zażądała odwołania tej decyzji. Zakonnicy otrzymali też list od ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerharda Müllera, który przypominał im, że eutanazja jest niezgodna z nauczaniem Kościoła.

Watykan zażądał, by belgijska prowincja Braci Miłosierdzia do końca sierpnia zapewniła, że w należących do niej placówkach nie będzie przeprowadzana eutanazja. Ponadto każdy z członków prowincji musiał osobiście podpisać deklarację, w której potwierdzi, że w pełni zgadza się z nauczaniem Kościoła w kwestii życia. W przeciwnym razie zakonnikom zagrożono uruchomieniem procedur kanonicznych, a całej prowincji wykluczenie z zakonu i Kościoła.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.