Założyciel WSKSiM: Nie prosiłem o takie wsparcie

Od kilku dni w Internecie wrze o Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, założoną przez o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja. Oburzenie niektórych środowisk wywołuje propozycja przyznania 20 milionów złotych na WSKSiM.

foto: Fb.com/WSKSiMTorun
foto: Fb.com/WSKSiMTorun

O. Tadeusz Rydzyk dementuje jednak, by coś takiego było inicjowane przez niego. – W związku z krążącymi informacjami czy może dezinformacją o 20 mln zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społeczne i Medialnej w Toruniu, które miały być poddane pod głosowanie w Sejmie w związku z planowanym budżetem, pragnę wyjaśnić, że nie zwracałem się do nikogo o takie wsparcie dla uczelni – powiedział założyciel WSKSiM. – Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli będziemy traktowani inaczej niż za rządów PO i PSL kiedy odebrano nam przyznane wcześniej fundusze, także na rozwój uczelni. Pani Komisarz – wtedy była nią  Danuta Hübner – pytana przez europosłów i ludzi z naszej uczelni powiedziała wprost, że tu nie chodzi o uczelnię, tu chodzi o dyrektora Radia Maryja – dodał.

Portal wPolityce.pl przypomina, że PO wpompowało w Uniwersytet Warszawski prawie miliard złotych, ponadto w prywatne ośrodki na program in vitro przeznaczono ponad 300 milionów złotych. – Niech wszystkie podmioty będą traktowane godnie, tak ja się należy. Tego tylko życzę. Nie chcemy też dostawać jakichś środków kosztem ludzi biednych, potrzebujących czy na przykład chorych. Nigdy! Po prostu robić tak jak każe prawe sumienie i prawo, dobre prawo w sprawiedliwej Ojczyźnie. Tylko tyle – skomentował założyciel WSKSiM, o. Tadeusz Rydzyk.

CWIK/Radiomaryja.pl, wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net