Zamach w Manchesterze. Ponad 20 zabitych przez ISIS

twitter.com/rzeczpospolita

Ponad 20 osób zginęło w wyniku ataku przeprowadzonego wczoraj przez Państwo Islamskie w Manchesterze po koncercie gwiazdy muzyki pop. Zamachowiec ISIS zginął. Zaginęło również kilku Polaków.

– Mogę potwierdzić, że napastnik zmarł w Arenie. Naszym zdaniem miał przy sobie materiał wybuchowy, który zdetonował – mówi Ian Hopkins, komendant policji metropolitalnej w Manchesterze. – Priorytetem jest ustalenie, czy działał sam czy też był częścią jakiejś siatki – dodaje.

Do ataku dzisiaj przyznało się Państwo Islamskie. – Jeden z żołnierzy kalifatu podłożył bombę na zgromadzeniu krzyżowców w mieście Manchester – podaje w oświadczeniu agencja Amak, która związana jest z kalifatem.

Z poniedziałku na wtorek, tuż po koncercie gwiazdy pop Ariany Grande, w Manchester Arenie wybuchła bomba. W wyniku eksplozji zginęły 22 osoby, a 59 jest rannych. Wśród zaginionych są m.in. Polacy.

interia.pl, sputniknews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net