23 maja 2024
Wiadomości

Zamiast do Senatu, Petru startuje do Sejmu „tam gdzie Mentzen”. „Chcę z nim walczyć twarzą w twarz”

Ryszard Petru ogłosił, że zamiast do Senatu, będzie startował w wyborach do Sejmu. Wskazał, że chce startować z tego samego okręgu, co Sławomir Mentzen, by „walczyć z nim twarzą w twarz”.

Petru był przedstawiany w mediach mętnego nurtu jako osoba, która zamierza startować do Senatu. Nie było mu jednak po drodze z resztą fatalnej opozycji.

Coś się jednak zmieniło. Ryszard Petru ogłosił na Twitterze, że chce walczyć o miejsce w Sejmie i rzucił wyzwanie Sławomirowi Mentzenowi.

– Sondaże opozycji stoją. Do wygranej potrzebna jest nowa strategia i nowe otwarcie. Dziś polską racją stanu jest wygranie z PiS i zatrzymanie Konfederacji. Partie te zawarły na naszych oczach faktyczny rozejm i idą ramię w ramię po władzę. A ja nie chcę żyć w kraju czarno-brunatnym – przekonuje Petru w swoim wpisie na Twitterze.

– Walczę z Konfederacją nie dlatego, że idea liberalizmu może mieć wkrótce twarz ministra finansów Pana Mentzena.   Walczę, gdyż bagatelizowanie praw ekonomii doprowadziło do tego, że od dziesiątków lat pierwsze pokolenie Polek i Polaków doświadcza tu i teraz recesji.   Nie będzie więc domku z dwoma samochodami, Bo rozpoczęła się spłata rachunków za karmienie nas kłamstwami.   Dlatego nie zgadzam się, by ci którzy do tego doprowadzili, dalej rządzili – dodaje Petru.

– Nie będę startował do Senatu z okręgu, w którym rozgrywane są wprawdzie sprawy ważne, ale walka ma tam wyłącznie znaczenie lokalne. Oferuje mój start do Sejmu tam, gdzie będzie startował Sławomir Mentzen.  Chce z nim walczyć – twarzą w twarz. Po to aby przekonać jak największą cześć obecnych wyborców Konfederacji. Wyborców, którzy są przez to ugrupowanie po prostu oszukiwani – zadeklarował.

Sam Mentzen póki co nie odniósł się do deklaracji Petru. Przypominamy natomiast, że podczas debaty Mentzen-Petru w RMF FM dwa miesiące temu lider partii Nowa Nadzieja wypadł dość blado w starciu z byłym szefem Nowoczesnej. Co ważne, kluczył z odpowiedzią na tak proste pytanie, jak to, czy należy wyjść z Unii Europejskiej, na co zwrócił uwagę założyciel naszego portalu Dominik Cwikła w tekście dla TZ. Ten można przeczytać TUTAJ.

twitter.com / kontrrewolucja.net / tymzyjesz.pl

fot. YT/RMF24

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net