19 czerwca 2024
Wiadomości

Zamieszki w Chinach. Sanitaryści z pałami bili mieszkańców Kantonu (WIDEO)

W Chinach rośnie niezadowolenie społeczne przeciwko restrykcjom wielkohisterycznym porównywalnym z tymi w stanie Victoria w Australii czy w Kanadzie. W Kantonie doszło do starcia sił porządkowych z mieszkańcami.

W sieci pojawiły się kilka dni temu nagrania przedstawiające starcia Chińczyków na osiedlu Haizhu w Kantonie z siłami porządkowymi. W weekend wielotysięczne protesty zorganizowano w Pekinie, Szanghaju, Wuhan oraz w innych większych miastach.

Komentatorzy zwracają uwagę, że to największe manifestacje od czasu protestu na placu Tian’anmen w 1989 roku. Wówczas protest zakończył się masakrą ludności cywilnej przez wojsko wierne Pekinowi.

Obecnie w Kantonie władze w większości części metropolii poluzowały restrykcje. Część jednak pozostaje od kilku tygodni w ścisłym lockdownie.

CZYTAJ TEŻ: Niedobory żywności i wzrost cen towarów codziennego użytku. Trwa lockdown w Chinach

W trakcie manifestacji w Kantonie doszło do starć z siłami porządkowymi. Już wcześniej pojawiały się doniesienia na temat tego typu incydentów, jednak teraz skala była znacznie większa.

Na nagraniach widzimy siły porządkowe sanitarystów ubrane w białe kombinezony. Protestujący próbowali bronić się przed nimi m.in. rzucając różne przedmioty w ich stronę.

pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Zamieszki w Chinach. Sanitaryści z pałami bili mieszkańców Kantonu (WIDEO)

  • Komentatorzy zwracają uwagę, że to największe manifestacje od czasu protestu na placu Tian’anmen w 1989 roku. Wówczas protest zakończył się masakrą ludności cywilnej przez wojsko wierne Pekinowi.

    Tian’anmen w 1989 roku to była michnikowska „Solidarność” chińska

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net